Firma GreenWay Polska, która świadczy usługi na rynku elektromobilności w zakresie ładowania i zarządzania stacjami, podpisała umowę ze spółką Indigo Tech na przejęcie jej działalności w zakresie sprzedaży i wynajmu stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.

Umowa objęła zawarte umowy z klientami dotyczące wynajmu stacji oraz ich obsługę serwisową. To pierwsza tego typu transakcja przejęcia biznesu na tworzącym się dopiero rynku elektromobilności.

Indigo Tech od 2017 r. zajmowała się sprzedażą oraz dzierżawą stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Firma dotychczas pozyskała kilkudziesięciu klientów m.in. hotele, centra handlowe, dealerów samochodów, a także prywatnych odbiorców.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Większość tych urządzeń jest publicznie dostępna dla użytkowników samochodów elektrycznych, a część została już włączona do sieci GreenWay. GreenWay Polska i Indigo Tech współpracowały ze sobą w obszarze elektromobilności od 2017 r. W ubiegłym roku wspólnie stworzyły innowacyjny na rynku model wynajmu stacji ładowania, połączony z obsługą ładowarek przez GreenWay, co pozwoliło m.in. na wdrożenie na tych stacjach płatnych usług ładowania.

Obecnie GreenWay posiada w Polsce sieć ok. 110 stacji ładowania samochodów elektrycznych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj