1 / 9

Sześć nowoczesnych autobusów hybrydowych wyjedzie na pilskie ulice. Tamtejszy Miejski Zakład Komunikacji zaprezentował je tuż przed Świętami.

Hybrydowy układ napędowy sprawia, że w czasie hamowania energia kinetyczna jest zamieniana na elektryczną i gromadzona kondensatorach. Zgodnie  z zapewnieniami producentów, zastosowany w pojazdach układ napędowy z systemem HybriDrive spełnia najostrzejsze normy środowiskowe Euro 6.

Autobusy dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, mają trzy wejścia bez stopni, a w środku stanowisko do mocowania wózków oraz specjalny przycisk informujący, że pasażer chce wysiąść na najbliższym przystanku. Do tego dochodzi rampa wjazdowa i wykładzina antypoślizgowa. Kupione autobusy standardowo wyposażone są również w klimatyzację.

Zakup sześciu pojazdów, które lada dzień wyjadą na ulice miasta został dofinansowany w ramach projektu (realizowanego przez MZK Piła), którego części stanowi także modernizacja zajezdni i rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w mieście. Unijne pieniądze na ten cel trafiły do Piły w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Koszt zakupu autobusów to 10,5 mln zł brutto.

Czytaj więcej

Skomentuj