Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Hybrydowe autobusy na ulicach Piły

Hybrydowe autobusy na ulicach Piły
szp
03.04.2018, o godz. 11:23
czas czytania: około 1 minuty
0

Sześć nowoczesnych autobusów hybrydowych wyjedzie na pilskie ulice. Tamtejszy Miejski Zakład Komunikacji zaprezentował je tuż przed Świętami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Hybrydowy układ napędowy sprawia, że w czasie hamowania energia kinetyczna jest zamieniana na elektryczną i gromadzona kondensatorach. Zgodnie  z zapewnieniami producentów, zastosowany w pojazdach układ napędowy z systemem HybriDrive spełnia najostrzejsze normy środowiskowe Euro 6.

Autobusy dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, mają trzy wejścia bez stopni, a w środku stanowisko do mocowania wózków oraz specjalny przycisk informujący, że pasażer chce wysiąść na najbliższym przystanku. Do tego dochodzi rampa wjazdowa i wykładzina antypoślizgowa. Kupione autobusy standardowo wyposażone są również w klimatyzację.

Zakup sześciu pojazdów, które lada dzień wyjadą na ulice miasta został dofinansowany w ramach projektu (realizowanego przez MZK Piła), którego części stanowi także modernizacja zajezdni i rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w mieście. Unijne pieniądze na ten cel trafiły do Piły w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Koszt zakupu autobusów to 10,5 mln zł brutto.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023