W zestawieniu miast zrównoważonego rozwoju przygotowanym przez Fundację Schumana Warszawa zdobyła 534 punkty na 1000 możliwych do uzyskania i zajęła pierwsze miejsce.
Kraków chce być „smart” i od lat stawia na inteligentny rozwój. Nowoczesne miasto i dobrze funkcjonująca metropolia to cel, do którego władze miasta konsekwentnie i wielokierunkowo dążą.
Gliwice monitoruje 19 nowych kamer. Obecnie w mieście działa ich już 276, a to jeszcze nie koniec – system stale się rozrasta i kamery montowane są kolejnych punktach, zarówno w centrum, jak i na osiedlach.
Mimo znacznego postępu technologicznego na rynku motoryzacyjnym, wciąż istnieje wiele przeszkód w masowym rozwoju pojazdów z napędem elektrycznym. Jednym z nich jest brak infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. Zmienić to ma nowy projekt Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
Stargard – współpracując z Akademią Morską w Szczecinie – weźmie udział w stworzeniu międzynarodowej koncepcji inteligentnego miasta. Chodzi w niej m.in. o poprawę jakości usług transportowych i ich oddziaływania na środowisko.