Jak zarobić na rowerach? Wpływy Nextbike to głównie pieniądze samorządowe

Jak zarobić na rowerach? Wpływy Nextbike to głównie pieniądze samorządowe
szp
16.04.2018, o godz. 6:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Przychody spółki Nextbike Polska, która zarządza większością miejskich systemów rowerowych w Polsce, wzrosły w ostatnim roku z 32 do 44 mln zł. Większość pieniędzy nie pochodzi jednak z opłat od użytkowników, ale z budżetów samorządów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Zysk spółki wyniósł w 2017 r. 4,7 mln zł (rok wcześniej – 3,8 mln zł). Firma mocno rozbudowała Veturilo w Warszawie. Dziś jej przedstawiciele chwalą się, że system jest piątym co do wielkości tego rodzaju rozwiązaniem w  Europie.

W Polsce spółka posiada 12,2 tys. rowerów (o 30 proc. więcej niż przed rokiem) i współpracuje z 28 samorządami.

Jak podaje Nextbike Polska, przychody z opłat za korzystanie z rowerów stanowią tylko 2 proc. dochodów. Pieniądze od reklamodawców to około 9 proc. 13 proc. – z umów z właścicielami galerii handlowych, sklepów, firm czy dużych biurowców, w pobliżu których zlokalizowane są stacje rowerowe.

Oprócz Warszawy (z 5292 rowerami i 366 stacjami), system Veturilo funkcjonuje też między innymi w Łodzi, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Zdecydowana większość, bo 70 proc. przychodów Nextbike, stanowią właśnie wpłaty z budżetów miast. Rok temu było to o 10 proc. więcej. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, ta tendencja ma się utrzymać.

Źródło: money.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024