Drugi etap modernizacji oczyszczalni ścieków Jaworzno – Dąb, budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz budowa i przebudowa sieci wodociągowej – te inwestycje, które powstaną dzięki unijnemu dofinansowaniu przyznanemu jaworznickim wodociągom przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,

Inwestycje zostaną zrealizowane do końca 2020 roku. Całość projektu jest warta prawie 112 mln zł, z czego niemal 60 mln to dotacja z Unii Europejskiej.

W ramach prac przeprowadzony zostanie remont oczyszczalni ścieków Jaworzno – Dąb, budowa i modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej o długości 63 km oraz budowa i przebudowa 35 kilometrów sieci wodociągowej. Dzięki temu zyska ona aż 6 tys. nowych użytkowników.

Jednym z miejsc, które zostały ujęte we wniosku o dofinansowanie jest Byczyna. Dotacja obejmuje też budowę kanalizacji m.in. na osiedlu Dąbrowa Narodowa, Równa Górka i w okolicach Rynku w Jeleniu, a także ul. Chopina, Marusarzówny, Pszczelnik, Żywicznej, Szelonka, Kruczej, Tylnej, Wandy, Świstackiego i Kopernika – wyjaśnia Józef Natonek, prezes wodociągów w Jaworznie.

Skąd się biorą nazwy huraganów i orkanów? - banner

Od 2011 r. jaworznickie wodociągi przeznaczyły ponad 320 mln zł na inwestycje wod-kan. Na wspomnianą kwotę składała się m.in.: budowa 100 km nowej kanalizacji w północnych dzielnicach, budowa nowego ujęcia wody pitnej Piaskownia, modernizacja około 50 km sieci wodociągowej, modernizacje części biologicznej oczyszczalni w Jeleniu, a co najważniejsze – podłączenie 15 tys. mieszkańców do nowo powstałej infrastruktury kanalizacyjnej.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj