Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Kielce zmniejszają dostępność komunikacji miejskiej

Kielce zmniejszają dostępność komunikacji miejskiej
Bartłomiej Leśniewski
09.12.2022, o godz. 8:36
czas czytania: około 1 minuty
0

Cięcia w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone w styczniu w Kielcach. Z rozkładów zniknie sześć linii i zmniejszy się liczba wykonywanych kilometrów przez autobusy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

O planowanych zmianach w komunikacji mówili w czwartek przedstawiciele kieleckiego magistratu oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

Mniej linii, mniej kursów

Dyrektorka ZTM Barbara Damian poinformowała, że zmiany w siatce połączeń są nieuniknione. Z rozkładów zniknie sześć linii: 105, 106, 109, 111, 113 i C.

W ich miejsce uruchomione zostaną dwie nowe linie 24 i 26, natomiast dla trzech (5, 19, 23) będą obowiązywać zmienione rozkłady. W założeniu trasę likwidowanej linii ma przejąć inna. Docelowo w przyszłym roku autobusy mają przejechać o około 500 tys. km mniej niż obecnie (około 12,5 mln km – PAP).

Powodem wysokie koszty

Zmiany mają wejść w życie w styczniu przyszłego roku, ale miasto na razie nie zapowiedziało konkretnej daty. Damian tłumaczyła, że urzędnicy czekają na ewentualne uwagi mieszkańców, które mogą wpłynąć na ostateczny kształt zaproponowanych rozwiązań.

Zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda zwracała uwagę, że zmiany w kursowaniu autobusów są konieczne ze względu “na rosnące lawinowo i bez precedensu koszty komunikacji publicznej”. Podkreśliła, że to przekłada się na “bardzo duże kwoty, które miasto musi dokładać do komunikacji”. Na 2022 r. miasto planowało wydatki na poziomie 92 mln zł. Koszty wzrosły o 10 mln zł.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024