Problem zagospodarowania nawierzchni z boisk wyłożonych tzw. sztuczną trawą, szczególnie wybudowanych w ramach programu „Orlik 2012”, w ostatnich miesiącach zaczyna być coraz częściej obecny w debacie samorządowej. Wielu zarządców tego typu obiektów jest bowiem zmuszonych do wymiany dotychczasowej nawierzchni w związku z kończącym się okresem jej przydatności do wykorzystania.
Gdańsk inwestuje w budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Do 2030 roku pojemność retencyjna miejskich zbiorników wzrośnie o 25%. Już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac odwodnieniowych przy ulicach 3-go Maja i Nowe Ogrody.
Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Ekologicznego Festiwalu Online EKOfeston. Już 22 kwietnia 2022 r. ponownie spotkamy się on-line, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi. Zapraszamy do uczestnictwa w jedynej w swoim rodzaju ogólnopolskiej i bezpłatnego wydarzenia, organizowanego z okazji Dnia Ziemi.
Krajowa Agencja Poszanowania Energii przekazała przedstawicielom Gdyni, Olsztyna i Lublina certyfikaty Europejskiej Nagrody Energetycznej (EEA). Gminy te z sukcesem przeszły proces certyfikacji EEA potwierdzający wysoką jakość realizowanych działań z zakresu polityki energetyczno-klimatycznej. Z kolei Pilawa, Raciechowice oraz Łomża otrzymały wyróżnienia za poczynienie znaczących kroków w procesie ochrony klimatu w swoich gminach.
Czy do walki z ociepleniem klimatu wystarczą staw, woda morska i trochę słońca? Naukowcy z Brilliant Planet wpadli na pomysł jak stosunkowo niskim kosztem można hamować wzrost średnich temperatur na Ziemi.