Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kolejne autobusy elektryczne wyjadą na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego

Kolejne autobusy elektryczne wyjadą na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego
jw
10.04.2024, o godz. 10:54
czas czytania: około 2 minut
0

Na bazie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowcu pojawiły się pierwsze autobusy elektryczne, których zakup został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 85% wydatków kwalifikowanych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Ekologiczny Transport Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim to ponad 100-milionowy projekt, w ramach którego dokonano wymiany taboru poprzez zakup autobusów ekologicznych, wybudowano bazę MZK, wymieniono oświetlenie uliczne oraz wiaty przystankowe. Zbudowano parkingi park&ride i bike&ride oraz uruchomiono system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wymiana taboru

DO MZK dojechały nowe autobusy elektryczne. Wykonawcą zamówienia jest firma Busnex Poland. Przedsiębiorstwo jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który podczas 3-letniej obecności na rynku dostarczył i zakontraktował już 79 autobusów elektrycznych dla 15 samorządów z 6 województw. Tymczasem inwestycja w Ostrowcu pochłonęła przeszło 20 mln zł brutto.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:

  • Dostawę 9 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych, zeroemisyjnych, jednoczłonowych autobusów miejskich o długości min. 9 m z napędem elektrycznym
  • Dostawę, montaż i uruchomienie 9 nowych punktów ładowania zajezdniowego
  • Przeprowadzenie szkoleń w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdów

Autobusy elektryczne na miarę Ostrowca

– Pojazdy Marki Yutong E9 są dziewięciometrowymi w pełni elektrycznymi autobusami – mówi wiceprezydent Artur Łakomiec. – Drogą morską dotarły z Chin do portu w Hamburgu, a w dniu dzisiejszym pierwsze cztery autobusy są pojawiły się na bazie MZK, a sukcesywnie będą dojeżdżać kolejne. Cieszę się, że w Ostrowcu pojawią się krótsze autobusy, bo mieszkańcy, jak i załoga MZK zgłaszała zapotrzebowanie na takowe. Krótsze autobusy na pewno dojadą w te miejsca, gdzie te 12-to metrowe miały utrudniony dojazd. Dostarczone autobusy są w pełni przygotowane do przewozu osób niepełnosprawnych. – dodaje.

– Dostarczone właśnie autobusy mogą pomieścić do 70 osób, a ich zasięg wynosi 350 km na jednym ładowaniu – mówi prezes Jarosław Kateusz. – Chcielibyśmy aby samochody te wyjechały na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego 1 maja br. Obecnie przechodzą weryfikację zgodności z zamówieniem oraz zostaną dostosowane do pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. – uzupełnia.

W ostatnim czasie, chińskie autobusy Yutongi E9, wjechały do innych polskich miast. Modele można spotkać chociażby w Wałczu, Działdowie, Lidzbarku Warmińskim, Giżycku, Bielsku Podlaskim czy Kielcach.

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024