Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: dotacje z NFOŚiGW

Łącznie artykułów: 34.

Program Mikroretencja. Właściciele domów mogą otrzymać do 8 tys. zł

Program Mikroretencja. Właściciele domów mogą otrzymać do 8 tys. zł

23.06.2026
0

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej rozpoczęły przyjmowanie wniosków o dofinansowanie przydomowych instalacji do gromadzenia i wykorzystywania wód opadowych. Dotacja może pokryć do 90 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 8 tys. zł. Budżet programu Mikroretencja wynosi 173 mln zł.

Będzie lista sprawdzonych wykonawców w „Czystym Powietrzu”

Będzie lista sprawdzonych wykonawców w „Czystym Powietrzu”

05.01.2026
0

W drugim kwartale 2026 r. ma zostać uruchomiona lista sprawdzonych wykonawców inwestycji realizowanych w ramach programu „Czyste Powietrze”. Jak poinformowała prezes Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dorota Zawadzka-Stępniak, równolegle planowane jest wprowadzenie bonu na audyt energetyczny, który ma ułatwić beneficjentom wejście do programu.

NFOŚiGW chce poluzować wymóg sprzedaży 70% ciepła do sieci

NFOŚiGW chce poluzować wymóg sprzedaży 70% ciepła do sieci

17.11.2025
0

Filarem zmian w polityce odpadowej i cieplnej wielu miast i gmin mają stać się instalacje termicznego przekształcania odpadów - przewiduje Paweł Augustyn, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Między innymi dlatego Fundusz chce usunąć wymóg sprzedaży 70% ciepła do sieci miejskiej.

Elektryczne autobusy i termomodernizacja budynków na terenie uzdrowiska za ponad 70 mln zł. NFOŚiGW wesprze finansowo walkę ze smogiem w Jeleniej Górze

Elektryczne autobusy i termomodernizacja budynków na terenie uzdrowiska za ponad 70 mln zł. NFOŚiGW wesprze finansowo walkę ze smogiem w Jeleniej Górze

18.07.2022
0

Jakość powietrza oraz komfort życia mieszkańców, kuracjuszy i turystów w Jeleniej Górze poprawi się znacznie dzięki dwóm umowom, które tamtejszy samorząd podpisał (11 lipca br.) z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na ich mocy miasto otrzyma ponad 62,8 mln zł wsparcia na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych i niezbędnej infrastruktury ładowania oraz niemal 8,7 mln zł dofinansowania na przeprowadzenie modernizacji energetycznej czterech samorządowych budynków na terenie Uzdrowiska Cieplice.

29,5 mln zł dotacji z NFOŚiGW na wody termalne w Wiśniowej

29,5 mln zł dotacji z NFOŚiGW na wody termalne w Wiśniowej

23.03.2022
0

Projektowane parametry złóż wód termalnych w gminie Wiśniowa na Podkarpaciu są bardzo obiecujące – woda może mieć tam od 85 nawet do 100 stopni Celsjusza. Wielkość i jakość złóż zostanie dokładnie oceniona po wykonaniu otworu badawczego na głębokość 4705 m. Środki na przeprowadzenie specjalistycznych prac geologicznych w większości będą pochodzić z dofinansowania udzielonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NFOŚiGW wesprze walkę z internetowym handlem gatunkami inwazyjnymi

NFOŚiGW wesprze walkę z internetowym handlem gatunkami inwazyjnymi

20.02.2022
0

Posiadanie i sprzedaż bez zezwolenia obcych gatunków inwazyjnych (ang. IAS – Invasive Alien Species) jest w Polsce zakazane. Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, które zajmuje się czynną ochroną gatunków i ekosystemów, otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 285 tys. zł dotacji na realizację projektu mającego zapobiegać niebezpiecznym skutkom sprzedaży w sieci gatunków zagrażających polskiej przyrodzie.

Komunikacja miejska wkracza w Polsce na wyższy poziom

Komunikacja miejska wkracza w Polsce na wyższy poziom

W ramach programu „Zielony Transport Publiczny” coraz więcej polskich miast przestawia swój transport zbiorowy na ekologiczny, zeroemisyjny. Udaje się to dzięki dotacjom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Autobusy elektryczne zastępują na miejskich liniach komunikacyjnych dotychczas użytkowane autobusy spalinowe, wkrótce na ulicach będą się także pojawiać autobusy wodorowe. Program „ZTP” szczególne znaczenie rozwojowe ma dla mniejszych ośrodków, gdzie skala inwestycji infrastrukturalnych oraz mobilność mieszkańców nie jest tak dynamiczna jak w wielkich aglomeracjach.

Świdnica: więcej roślinności w Parku Młodzieżowym

Świdnica: więcej roślinności w Parku Młodzieżowym

09.11.2021
0

Miasto przeznaczy 2,5 mln zł na dodatkowe nasadzenia zieleni w Parku Młodzieżowym. Nowa, bardzo liczna roślinność pojawi się w rejonie odbudowywanej w tej chwili altany oraz w okolicy łąki kwietnej. Miasto zleciło już przygotowanie dokumentacji projektowej. Planowane dodatkowe nasadzenia roślin zostaną poprzedzone konsultacjami społecznymi.

Dłuższy termin dla gmin w programie „Czyste Powietrze”

Dłuższy termin dla gmin w programie „Czyste Powietrze”

Jeszcze przez miesiąc, czyli do końca marca 2021 r., gminy mają szansę na wyrażanie chęci podpisania porozumienia – w sprawie programu „Czyste Powietrze” – uwzględniającego nowe bonusy dla gmin. Dzięki temu samorządy będą korzystać z pakietu startowego na uruchomienie punktu informacyjno-konsultacyjnego i podwyższonej refundacji kosztów za złożone wnioski. Premiowane będą też gminy, które tych wniosków złożą najwięcej.

css.php
Copyright © 2026