1 / 4

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy parku u zbiegu ul. Klonowica oraz Litewskiej w Szczecinie. Wykonawca na jego przeprowadzenie ma 80 dni.

Zieleń w szczecińskim parku przy ul. Litewskiej jest już uporządkowana, funkcjonuje ogrodzony psi wybieg oraz nowe oświetlenie. Magistrat przystępuje teraz do drugiego etapu przebudowy parku. Na ścieżkach pojawi się nawierzchnia żwirowo-gliniasta oraz wykonana z płukanego piasku. Ustawiona będzie siłownia pod chmurką, a w niej: biegacz, orbitrek, prasa nożna, wyciąg górny, ławka i prostownik pleców, drabinka, twister, wahadło, koła Tai Chi oraz wioślarze. Z myślą o bardziej wyczynowych sportowcach ustawione zostanie urządzenie do street workout.

W całym parku pojawi się mała architektura: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Dodatkową ozdobą będą nowe nasadzenia drzew i krzewów. Remont tego parku to również nowa alejka dojazdowa. Istniejąca dotąd nawierzchnia zostanie z niej zerwana, w zamian pojawi się równa i bezpieczna nakładka asfaltowa. Do parku prowadziły będą nowe schody, a także nawierzchnia z płyt chodnikowych. Pochylnie przy parku oraz murki opaskowe zbudowane będą z cegły klinkierowej. Koszt tego etapu rewitalizacji parki to ok. 783 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj