Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kolejny pożar odpadów w Przysiece Polskiej

Kolejny pożar odpadów w Przysiece Polskiej
PAP
04.06.2021, o godz. 14:37
czas czytania: około 1 minuty
1

Ponad 20 zastępów straży pożarnej gasiło pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej w powiecie kościańskim (Wielkopolskie). Strażacy otrzymali zgłoszenie w czwartek po godzinie 9.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej powiedział, że pożar wybuchł na terenie należącym do firmy zajmującej się skupem metali. Objął hałdy odpadów – w tym tworzyw sztucznych.

Jak dodał oficer dyżurny, na razie trudno jest powiedzieć, jak długo mogą potrwać działania gaśnicze. To kolejny w tym roku pożar składowiska w Przysiece Polskiej.

Pożar wybuchł na terenie należącym do firmy zajmującej się skupem metali. Objął hałdy odpadów o powierzchni ok. 300 mkw., wysokie na ok. 8 metrów. W ciągu dnia z pożarem walczyło blisko 30 zastępów straży pożarnej, z powiatu kościańskiego i okolicznych powiatów.

Oficer prasowy kościańskiej PSP mł. asp. Dawid Kryś powiedział PAP w czwartek wieczorem, że działania gaśnicze dobiegają końca.

“Większa część zastępów wróciła do swoich jednostek – pozostały przede wszystkim lokalne zastępy PSP i OSP. Hałdy z odpadami są przerzucane sprzętem udostępnionym przez właściciela zakładu. Odpady, które nie uległy spaleniu są ładowane i przewożone w bezpieczne miejsce, wszystko jest przelewane wodą, by wyeliminować zagrożenie” – powiedział.

Kryś dodał, że praca potrwa zapewne do późnych godzin wieczornych, składowisko będzie też dozorowane przez całą noc.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


BGR

Komentarz #159997 dodany 2021-06-07 12:19:03

Współczuje :) 300 m2 i wysokości 8 to jakieś 800 Mg odpadów po 500 zł, czyli 400 tys. w suchym :) Pytanie, co w firmie zajmującej sie skupem metali robiło tyle odpadów z tworzyw sztucznych :)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024