1 / 5

Piąty, ostatni etap zagospodarowania parku Nadratowskiego w Szczecinie dobiegł końca. Niebawem rozpoczną się odbiory techniczne.

Rozpoczyna się właśnie procedura odbioru parku im. Stanisława Nadratowskiego przy ulicy Malczewskiego w Szczecinie. Urzędnicy mówią, że sprawne zakończenie ostatniego etapu przebudowy tego terenu było możliwe dzięki współpracy z miejscową radą osiedla, a w rezultacie prac park zmienił się nie do poznania.

W piątym etapie ustawione zostały place zabaw. Znajdują się na nich urządzenia dla małych i większych dzieci: zjeżdżalnie, ślizgi rurowe, most, kładka i tunel linowy. Najmłodsi skorzystają z huśtawek sprężynowych czy zabawek w kształcie samochodu. Urządzenia ustawione są na bezpiecznej nawierzchni. Tuż obok rodzice mogą poczekać na pociechy na ławkach parkowych, które ustawione zostały przy nowych, brukowanych alejkach.

CCJ 300 x 250

Po drugiej stronie parku wyremontowane zostały istniejące schody. Prace objęły także odwodnienie przylegającej drogi. Przygotowano również miejsca parkingowe. Koszt ostatniego, piątego etapu wyniósł 584 tys. zł.

W całym, zapuszczonym dotąd parku, przez ostatnie lata ułożono utwardzone alejki, a teren został oświetlony. Można znaleźć tam ławki i kosze na śmieci, jest także mały amfiteatr otoczony klinkierowym siedziskiem. Przebudowane zostały wejścia do zieleńca, zbudowano nowe schody wejściowe, a mieszkańcy mogą korzystać z rozbudowanej siłowni pod chmurką i stołów do gry w szachy. W końcu – uporządkowano zieleń, zasiano trawniki, posadzono nowe drzewa oraz krzewy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj