1 / 5

Piąty, ostatni etap zagospodarowania parku Nadratowskiego w Szczecinie dobiegł końca. Niebawem rozpoczną się odbiory techniczne.

Rozpoczyna się właśnie procedura odbioru parku im. Stanisława Nadratowskiego przy ulicy Malczewskiego w Szczecinie. Urzędnicy mówią, że sprawne zakończenie ostatniego etapu przebudowy tego terenu było możliwe dzięki współpracy z miejscową radą osiedla, a w rezultacie prac park zmienił się nie do poznania.

W piątym etapie ustawione zostały place zabaw. Znajdują się na nich urządzenia dla małych i większych dzieci: zjeżdżalnie, ślizgi rurowe, most, kładka i tunel linowy. Najmłodsi skorzystają z huśtawek sprężynowych czy zabawek w kształcie samochodu. Urządzenia ustawione są na bezpiecznej nawierzchni. Tuż obok rodzice mogą poczekać na pociechy na ławkach parkowych, które ustawione zostały przy nowych, brukowanych alejkach.

Po drugiej stronie parku wyremontowane zostały istniejące schody. Prace objęły także odwodnienie przylegającej drogi. Przygotowano również miejsca parkingowe. Koszt ostatniego, piątego etapu wyniósł 584 tys. zł.

W całym, zapuszczonym dotąd parku, przez ostatnie lata ułożono utwardzone alejki, a teren został oświetlony. Można znaleźć tam ławki i kosze na śmieci, jest także mały amfiteatr otoczony klinkierowym siedziskiem. Przebudowane zostały wejścia do zieleńca, zbudowano nowe schody wejściowe, a mieszkańcy mogą korzystać z rozbudowanej siłowni pod chmurką i stołów do gry w szachy. W końcu – uporządkowano zieleń, zasiano trawniki, posadzono nowe drzewa oraz krzewy.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj