Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Koronawirus. Odpady od pacjentów zalegają w szpitalach

Koronawirus. Odpady od pacjentów zalegają w szpitalach
PAP
09.10.2020, o godz. 9:03
czas czytania: około 2 minut
0

Szpitale w dużych miastach Hiszpanii mają problemy z utylizacją nadmiernej ilości odpadów, pochodzących od pacjentów zakażonych koronawirusem - wynika z ustaleń mediów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Według telewizji TeleMadrid największe kłopoty podczas drugiej fali epidemii mają szpitale na terenie stołecznej aglomeracji, w której występuje najwięcej zakażeń i zgonów wskutek infekcji SARS-CoV-2.

“Pracownicy tych placówek zgłaszają fakt długiego zalegania tych bardzo niebezpiecznych odpadów w szpitalach, gdzie ma do nich dostęp praktycznie każdy” – ujawniła hiszpańska telewizja.

Z informacji TeleMadrid wynika, że choć związki zawodowe poinformowały o zjawisku magazynowania niebezpiecznych odpadów sanitarnych władze medyczne, nadal nie zostały podjęte “konkretne działania”, służące szybkiej utylizacji tych materiałów.

“Ich usunięcie poza teren szpitala jest koniecznością, gdyż odpady te są bardzo niebezpieczne” – poinformowała stołeczna telewizja.

Tymczasem agencja Europa Press przypomniała, że tylko w ciągu miesiąca w podmadryckich spalarniach śmieci jest utylizowanych ponad 90 ton odpadów sanitarnych związanych z koronawirusem.

Informacje mediów o problemach z utylizacją odpadów zbiegają się z prowadzonym od środy na terenie stołecznej aglomeracji protestem pielęgniarek i pielęgniarzy, który domagają się poprawy warunków pracy, w szczególności zwiększenia liczby personelu w szpitalach w okresie epidemii.

W czwartek dziennik “La Razon” przekazał, że negatywne nastroje wśród pielęgniarek notowane są również w innych częściach kraju. Gazeta opublikowała sondaż przeprowadzony wśród pracowników służby zdrowia w Katalonii, z którego wynika, że 42 proc. z nich nie czuje się “fizycznie i psychicznie gotowymi” do walki z koronawirusem podczas drugiej fali epidemii.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024