Zielone Przystanki to nowe przedsięwzięcie włodarzy miasta, którego inicjatorami byli sami mieszkańcy Krakowa.

Pierwsze zielone przystanki w Krakowie powstaną przy Teatrze Ludowym, Centrum Kongresowym ICE, na Rondzie Grzegórzeckim oraz przy AGH/UR.

Będą realizowane w ramach trójstronnego porozumienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz firmy AMS.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

W rezultacie powstaną ciekawe architektonicznie konstrukcje modułowe, które nowoczesną stylistyką oraz żywą zielenią umilały będą krakowianom czas spędzony na oczekiwaniu na tramwaj czy autobus. Zadaniem zielonych przystanków będzie także pochłanianie pyłów komunikacyjnych.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Na paru przystankach posadzą po kilka pnączy, a na Zakrzówku deweloper wytnie kilkanaście hektarów lasu pomiędzy ulicami Wyłom i Świętego Jacka i wybuduje apartamentowce! Tu widać bezsensowną politykę krakowskiego magistratu!

  2. U nas we Wrocławiu żadnej zieleni na przystankach nie potrzeba. Potrzeba tylko naprawić krzywe chodnik które nie były naprawiane od Edwarda Gierka. Tym się zajmijcie miejskie darmozjady i złodzieje.

Skomentuj