„Rekwiatyzacja Fabryki” to nazwa muralu, który obecnie powstaje w Łodzi. Zaprojektowały go dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 114 w Łodzi.

Pierwszy dziecięcy mural w powstaje przy ulicy Próchnika 18 w Łodzi na elewacji kamienicy, w której urodził się wielki polski kompozytor i pianista Aleksander Tansman. Ma ona na celu odnowę kamienicy i jej odświeżenie.

Mural wyłoniono z konkursu organizowanego przez Akademię Twórczego Rozwoju Inspiro. Celem konkursu było zachęcenie młodych mieszkańców województwa do dbałości o przestrzeń wspólną, ponieważ i oni mają wpływ na kształtowanie miejskiego krajobrazu.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Organizatorzy chcieli wzbudzić zainteresowanie dzieci kulturą street art, która wyróżnia Łódź w kraju i zagranicą.  Celem projektu jest także rozbudzenie kreatywności uczniów i wytworzenie miejsca do wspólnej twórczości.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie wśród szkół i lokalnej społeczności. Nadesłano aż 102 projekty uczniów klas IV–VI ze szkół podstawowych woj. łódzkiego. Głosując w internecie, mieszkańcy Łodzi mogli wyłonić najlepsze prace, a zwycięski projekt, spośród projektów wyłonionych poprzez głosujących, wybrało jury.

Ostateczny projekt muralu przygotował artysta Sebastian Bożek we współpracy z laureatkami konkursu. Z kolei na elewację kamienicy koncepcję przenieśli znani łódzcy muraliści „Meisal” i „Ovca”.

Zakończenie prac nad muralem oraz jego uroczyste odsłonięcie przewidziane jest jeszcze w styczniu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj