Zakończył się trzeci etap rozbudowy nowoczesnego, inteligentnego monitoringu miejskiego w Łodzi. Działa już wszystkich 75 kamer zamontowanych w jego ramach.

Realizacja tego etapu znacznie rozszerzyła zasięg monitoringu poza centrum miasta. 34 nowe kamery pojawiły się w parku na zdrowiu, w okolicy ZOO i centrum rozrywki, które tam powstaje. Aby jeszcze bardziej zwiększyć poczucie bezpieczeństwa odwiedzających park zamontowana została też kamera termowizyjna, której w pracy nie przeszkadzają ani ciemność ani drzewa.

Kolejne 21 kamer operuje w bardzo ruchliwym rejonie miasta, gdzie wielu łodzian robi codziennie zakupy – w okolicach Bałuckiego Rynku. Również mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa w tych okolicach – dzięki realizacji projektu z budżetu obywatelskiego na ul. Limanowskiego operuje 20 kamer. Po zakończeniu III etapu monitoringu liczba kamer w mieście wzrosła z 273 do 348.

W tym roku planowane jest objęcie nadzorem kamer monitoringu miejskiego ok. 6 km ulicy Pabianickiej – od pl. Niepodległości do CH Port Łódź. Kamery będą rozmieszczone między innymi na skrzyżowaniach tej ruchliwej trasy oraz w przejściach podziemnych. Szacunkowe koszty realizacji inwestycji to ok. 2 mln zł.

Lokalizacja kamer monitoringu do podejrzenia na mapie Łódzkiego Ośrodka Geodezji.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj