Urząd miasta w Warszawie zachęca do kupowania świątecznych choinek w donicach. Po świętach zostaną odebrane spod domów i posadzone w parkach i lasach.

Mieszkańcy mogą zostawić świąteczne drzewko w punkcie zbiórki odpadów wielkogabarytowych 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru. Tegoroczna akcja obejmuje wszystkie dzielnice. Operatorzy odbierają drzewka, które są oczyszczone z ozdób, lampek i folii.

Warszawiacy mogą też osobiście dostarczyć choinkę do składu recyklingowego. Zakupione przez warszawiaków i warszawianki drzewka wzbogacą miejskie tereny zieleni. Ścięte choinki zostaną przerobione na biomasę i wykorzystane w ramach akcji “Ciepło z natury”.

Doniczkowe świerki mieszkańcy będą mogli przekazać leśnikom.

Rodzime gatunki takie jak sosna czy świerk pospolity zostaną nasadzone w lesie. Obce odmiany, np. jodła znajdą miejsce na miejskich skwerach.

Choinkę doniczkową należy trzymać w mieszkaniu krótko, najlepiej nie dłużej niż siedem dni oraz nie stawiać jej w pobliżu kaloryfera. Po świętach najlepiej drzewko wystawić w chłodne miejsce, np. do garażu lub ogródka. Latem iglak wymaga pielęgnacji, jak każda inna roślina doniczkowa. Przy odrobinie opieki drzewko będzie towarzyszyło przez kilka sezonów świątecznych, a później może zostać posadzone w ogrodzie lub na działce.

Co zrobić z choinką? Warto o nią dbać, a później posadzić w lesie

Czytaj więcej

Skomentuj