Przez cały luty można się rejestrować na bezpłatne seminarium “Miejska Sztuka Ogrodowa”, które odbędzie się już za miesiąc – dokładnie 2 marca w ramach targów Gardenia 2017 w Poznaniu.

Organizatorem wydarzenia jest redakcja czasopisma “Zieleń Miejska”.

Tegoroczna odsłona konferencji odbędzie się pod hasłem „Przestrzeń dla zieleni”. Obok takich tematów, jak nowelizacja ustawy o ochronie przyrody czy kompleksowa rewitalizacja Łodzi i zarządzanie terenami zieleni Krakowa, poruszone zostaną także kwestie aranżacji parkletów i parków kieszonkowych.

– Dowiedziemy, że plac zabaw może być bezpieczny i przy tym niedrogi. Oprócz tego zgłębimy tajniki efektywnego marketingu miast oraz poznamy ideę Cittaslow – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”.

– Naszym słuchaczom podpowiemy jak pytać i jak słuchać, by partycypacja społeczna dała jak najlepsze wyniki. Co więcej – przyjrzymy się ciekawym realizacjom dog parków i interaktywnych placów zabaw. Nie zabraknie również inspiracji w zakresie doboru roślinności do nasadzeń w mieście oraz propozycji innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych – dodaje Judyta Więcławska.

Konferencja jest kierowana przede wszystkim do zarządców terenów zieleni, wykonawców, producentów, ogrodników, jak również do architektów i architektów krajobrazu. Całodniowe seminarium odbędzie się pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia w pawilonie nr 15.

Zgłoszenie na seminarium upoważnia również do jednorazowego, bezpłatnego wstępu na targi Gardenia 2017.

Czytaj więcej

Skomentuj