Miasto Łódź przekazało 5 tys. metrów kw. działki, która zostanie przeznaczona pod budowę bloków mieszkalnych. Inwestycja powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus.

Podpisanie umowy miasta z BGK Nieruchomości rozpoczyna proces inwestycyjny, którego pierwszych kilka miesięcy zajmie tworzenie projektu, uzgodnienia z operatorami mediów, wyłonienie wykonawcy.

Inwestycja przy Pabianickiej

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus budowane mają być mieszkania przy ul. Pabianickiej w Łodzi przeznaczone na wynajem głównie dla ludzi młodych, których nie stać jeszcze na zakup własnego mieszkania. Stawka czynszu będzie wyższa niż ma to miejsce w lokalach komunalnych.

W sąsiedztwie bloków mieszkalnych jest park, zaplecze handlowo-usługowe a sama ulica jest drogą wlotową do miasta – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Inwestycja powinna zostać oddana pod koniec 2020 r.

Dla młodych

Przypomnijmy, że Mieszkanie Plus to propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych, którego ostatnia pula finansowa miała miejsce 2 stycznia 2018 r.

Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. W planach jest budowa 3 mln mieszkań w ciągu najbliższych 10 lat.

Budynki w ramach tego rządowego programu powstają w całym kraju, uwzględniając zarówno mniejsze, jak i większe miejscowości. Część inwestycji mieszkaniowych jest już w budowie, należą do nich: Wałbrzych, Gdynia, Jarocin, Pruszków i Biała Podlaska. Jarocin będzie pierwszym miastem, w którym zostaną oddane do użytku pierwsze lokale Mieszkanie Plus. Nastąpi to już wiosną 2018 r.

Czytaj więcej

Skomentuj