Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

MPK Kraków rozstrzygnęło przetarg na leasing 45 nowych autobusów

MPK Kraków rozstrzygnęło przetarg na leasing 45 nowych autobusów
pap/jw
28.05.2024, o godz. 11:22
czas czytania: około 2 minut
0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie rozstrzygnęło przetarg na zakup w formie leasingu 45 nowych autobusów. Pojazdy dostarczą dwa konsorcja. Postępowanie zostało podzielone na trzy zadania, dotyczy pojazdów o różnej długości, spełniających najwyższą normę emisji spalin Euro 6.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Jak przekazał rzecznik MPK Marek Gancarczyk, zamówienie jest podzielone na trzy zadania i obejmuje: 25 autobusów o długości ok. 12 m, przeznaczonych do obsługi przede wszystkim linii miejskich; 12 autobusów o długości 12 m do obsługi przede wszystkim linii aglomeracyjnych, oraz ośmiu midi o długości ok. 9 m do obsługi linii w tych rejonach miasta, gdzie nie mogą kursować większe pojazdy.


 

Leasing autobusów

Jako dostawcę dłuższych autobusów wskazano konsorcjum Solaris Bus & Coach wraz z Millennium Leasing, które przedstawiło dwie oferty: na dostawę 25 autobusów hybrydowych o długości ok. 12 m, przeznaczonych do obsługi przede wszystkim linii miejskich, opiewającą na ponad 66,3 mln zł brutto oraz na dostawę 12 autobusów hybrydowych o długości 12 m, przeznaczonych do obsługi przede wszystkim linii aglomeracyjnych. Wartość tej oferty to ponad 31,7 mln zł brutto.

Osiem autobusów midi, napędzanych silnikami spalinowymi, będzie pochodzić od konsorcjum Huta Stalowa Wola Oddział Autosan w Sanoku wraz z Millennium Leasing. Jego oferta opiewa ona na blisko 17,8 mln zł brutto.

Dostawa autobusów

Po podpisaniu umów obaj oferenci będą mieli 10 miesięcy na dostarczenie autobusów.

Jak wyjaśnił rzecznik, zakup nowych autobusów wynika z potrzeby zwiększenia liczby pojazdów we flocie MPK, potrzebnych do obsługi systematycznie powiększającej się siatki połączeń w Krakowie oraz w aglomeracji. Jednoczenie pozwoli na wycofanie najstarszych autobusów z floty krakowskiego przewoźnika.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024