Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: autobus

Łącznie artykułów: 34.

Katowice zamówiły 30 nowych autobusów z napędem elektrycznym

Katowice zamówiły 30 nowych autobusów z napędem elektrycznym

Nowe, ekologiczne, komfortowe i ciche autobusy pojawią się we flocie PKM Katowice, który realizuje przewozy komunikacji publicznej na terenie stolicy województwa. 4 lutego została podpisana umowa o najwyższej wartości w historii przedsiębiorstwa na kwotę blisko 117 mln zł na dostawę 30 fabrycznie nowych autobusów miejskich marki Yutong. Pierwsze z zamówionych autobusów wyjadą na ulice Katowic jeszcze w tym roku.

Kraków. Pożar autobusu hybrydowego MPK

Kraków. Pożar autobusu hybrydowego MPK

Blisko trzy godziny trwała akcja związana z gaszeniem autobusu hybrydowego MPK, który zapalił się w poniedziałek na al. 29 Listopada w Krakowie. Pożar był trudny do stłumienia ze względu na akumulatory zamontowane w pojeździe. Nikt nie został poszkodowany – podała straż pożarna.

Wrocław. Co szósty autobus w aglomeracji będzie zeroemisyjny

Wrocław. Co szósty autobus w aglomeracji będzie zeroemisyjny

70 nowych autobusów dostosowanych do osób o szczególnych potrzebach, co szósty z nich zeroemisyjny, a także możliwość zakupu biletu w kasowniku w pojazdach – to udogodnienia, które czekają na pasażerów komunikacji miejskiej podróżujących autobusami linii 9xx łączących Wrocław z Czernicą, Długołęką i Wisznią Małą. Miasto podpisało umowy na obsługę tych połączeń.

Olsztyn inwestuje w transport

Olsztyn inwestuje w transport

Za prawie 300 mln zł rozbudowana zostanie infrastruktura transportu publicznego w Olsztynie, w tym kupione mają być autobusy zeroemisyjne. Samorząd podpisał projekt dotyczący poprawy mobilności miejskiej dofinansowany z programu Polski Wschodniej.

Wrocław ogłasza aglomeracyjną rewolucję w komunikacji miejskiej

Wrocław ogłasza aglomeracyjną rewolucję w komunikacji miejskiej

Wrocław to dziś 893 tys. mieszkańców. Ale z miasta korzysta ok. 1,2 mln ludzi dziennie – dlatego tak ważna jest współpraca z gminami ościennymi. Dwa zakresy tej współpracy – komunikację aglomeracyjną, która przejdzie całkowitą rewolucję oraz udogodnienia dla seniorów – czyli Aglomeracyjną Kartę Seniora przedstawiły władze Wrocławia i gmin aglomeracyjnych.

Pięć nowych autobusów i testy linii nocnej w Białymstoku

Pięć nowych autobusów i testy linii nocnej w Białymstoku

Spółka miejska Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zakupiła pięć autobusów Solaris Alpino – krótszych i węższych od autobusów jeżdżących do tej pory po ulicach Białegostoku. W związku z tym zakupem prezydent miasta Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że od 1 maja, pilotażowo ponownie uruchomione zostaną linie nocne.

Powraca ruch na warszawskim Mokotowie

Powraca ruch na warszawskim Mokotowie

20.12.2023
0

Najpóźniej, 23 grudnia br., kierowcy na warszawskim Mokotowie będą mogli jeździć ulicami, które były zamknięte na czas budowy trasy tramwajowej do Wilanowa. Przejezdny będzie cały ciąg czterech przebudowanych dróg o łącznej długości 2,5 km – od placu Unii Lubelskiej aż do Czerniakowskiej. Trwa też remont ciepłociągu.

Kraków promuje wrażliwość w środkach komunikacji

Kraków promuje wrażliwość w środkach komunikacji

06.12.2023
0

Samorząd Miasta Krakowa i Rada Krakowskich Seniorów rozpoczyna kampanię edukacyjną pn. „Bądź wrażliwy – ustąp miejsca”. Akcja, która potrwać ma dwa miesiące, ma zachęcać pasażerów autobusów i tramwajów do ustępowania miejsca osobom starszym, chorym, kobietom w ciąży i opiekunom z dziećmi.

System URBANCARD wkroczył do aglomeracji wrocławskiej

System URBANCARD wkroczył do aglomeracji wrocławskiej

01.12.2023
0

Na siedmiu liniach łączących Wrocław z Kątami Wrocławskimi i Czernicą, ruszył pilotaż systemu URBANCARD, dobrze znanego pasażerom w stolicy regionu. Bilet pasażerowie kupują szybciej – już nie u kierowcy za gotówkę, a m.in. kartą w kasowniku, w automacie biletowym, przez stronę urbancard.pl czy w aplikacji mobilnej.

Szczecin ocali unikatowe dęby przy Placu Zwycięstwa

Szczecin ocali unikatowe dęby przy Placu Zwycięstwa

14.08.2023
0

Na zlecenie i pod nadzorem władz samorządowych miasta Szczecina, trwa przebudowa Placu Zwycięstwa w tym mieście. To duże zadanie związane z modernizacją miejskiej infrastruktury drogowej i komunikacyjnej. W ramach tej inwestycji zagospodarowywana jest również zieleń. Przy tej okazji szczególną ochroną otoczone są unikatowe dęby Turnera.

css.php
Copyright © 2026