Na ścianie jednej z kamienic w centrum Poznania zaprezentowano nowy mural. Przedstawia on kobietę, która “zszywa” ze sobą białą i czerwoną część flagi Polski.

Autorem pracy jest Włoch Mauro Palotta znany także jako Maupal. Artysta znany jest głównie z murali przedstawiających wizerunek papieża Franciszka. W jego twórczości nie brakuje też polityki i problemów społecznych. Najpopularniejszy mural Włocha, przedstawiający papieża lecącego w pozie supermana, powstał w 2014 roku w Rzymie.

Maupal przyjechał do Poznania na zaproszenie miejskich radnych. Włoch pracę rozpoczął wiosną od rozmowy z mieszkańcami i szukania miejsca dla swojego muralu. – Daliśmy artyście całkowitą wolność twórczą – powiedział jeden z poznańskich radnych.

Obraz Palotty przedstawia biało-czerwoną polską flagę, na której wypisane są nazwy miast: Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław i Lublin. Flaga podzielona jest na dwie części połączone żółtym sznurem. Na pierwszym planie widać kobietę trzymającą sznur obiema rękami. Na jego zakończeniu znajduje się hashtag #TheThinWire.

Praca powstała na ścianie kamienicy przy ulicy Nowowiejskiego w Poznaniu. Oficjalna prezentacja odbyła się w niedzielę, 1 października.

Post udostępniony przez @pilrsky

Czytaj więcej

Skomentuj