1 / 2

Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie rozpoczyna się duży remont alejek. Miasto wyda na ten cel 385 tys. zł.

Inwestycja na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie obejmie przede wszystkim aleję prowadząca od bramy głównej do samej kaplicy.

Remontem zajmie się firma Strabag. Jej przedstawiciele zadeklarowali, że wszystkie prace przeprowadzą do końca października.

W przyszłym tygodniu wejdą na plac budowy, w związku z czym na terenie nekropolii mogą pojawić się utrudnienia. Inwestycja kosztować będzie 385 tys. zł.

Nową nawierzchnię zyska ponad 1000 metrów bieżących, czyli 7540 m.kw. najbardziej zniszczonych dróg umieszczonych w różnych punktach cmentarza. Najważniejszą remontowaną drogą będzie aleja Okólna – prowadząca od bramy głównej do kaplicy, na całej długości.

Zmienią się także m.in. część alei Zachodniej, część Lipowej, czy prowadząca do Kwatery Zasłużonych. Stary zużyty asfalt zostanie sfrezowany i w przyszłości posłuży do utwardzenia kolejnych dróg gruntowych.

Natomiast zakończono już prace na cmentarzu w Zdrojach, gdzie na jednej z głównych alejek do tej pory tworzyły się gigantyczne kałuże. Podczas prac założono odwodnienie oraz ułożona została utwardzona, równa nawierzchnia. Koszty wyniosły ok. 73 tys. zł.

To również kolejny etap inwestycji – w ub. roku ułożonych zostało 800 m.kw., czyli 220 metrów bieżących nowych dróg. Prace pochłonęły wówczas 118 tys. zł. Jeszcze wcześniej nekropolia zyskała część nowego ogrodzenia za 35 tys. zł oraz wyremontowana zostało 700 m.kw. głównej alei wejściowej.

Czytaj więcej

Skomentuj