Reklama

envicon 2023 ad1a

Nielegalne wysypisko odpadów wykryte przez drona straży miejskiej

Nielegalne wysypisko odpadów wykryte przez drona straży miejskiej
sm
06.03.2019, o godz. 14:00
czas czytania: około 2 minut
2

Strażnicy miejscy z Suwałk odkryli ogromne nielegalne wysypisko śmieci. Okazało się, że w okolicy naturalnego zbiornika wodnego wywożone są odpady pochodzące z rozbiórek. Wykrycie wysypiska umożliwił dron obserwacyjny wykorzystywany przez straż miejską.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Do Straży Miejskiej w Suwałkach wpłynęło zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia odcinka ulicy Stanisława Staniszewskiego. Na miejsce przyjechali strażnicy miejscy, których zadaniem było ustalenie przyczyny zanieczyszczenia.

Patrol, który udał się na ulicę Staniszewskiego potwierdził nieznaczne zanieczyszczenie ulicy, które mogło pochodzić z drogi gruntowej prowadzącej w kierunku wschodnim. Ślady i koleiny pozostawione na drodze gruntowej wskazywały na ruchu ciężkiego sprzętu – relacjonuje Grzegorz Kosiński, komendant straży miejskiej.

– Stan drogi gruntowej uniemożliwił dalsze rozpoznanie sprawy przy użyciu samochodu, dlatego też w czwartek użyliśmy drona, który zarejestrował w tym rejonie miejsce, na które wywożony jest gruz. Były tam też ustawione kontenery na nieczystości – dodaje Kosiński.

Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach dostali się do wykrytego miejsca składowania odpadów. Na miejscu znaleziono hałdy gruzu i dziesięć kontenerów na odpady ukrytych wśród drzew. Wszystko wskazuje na to, że teren był przygotowany do przyjęcia większej ilości odpadów.

Okazało się, że na teren położony w lesie, w pobliżu naturalnego zbiornika wodnego, wywożone są odpady pochodzące z rozbiórek budowlanych. Dojazd do miejsca składowania odpadów jest trudny – przejadą tamtędy jedynie ciężarówki i samochody terenowe.

Z uwagi na rozmiar wysypiska na miejsce wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Delegatura w Suwałkach, którzy przejęli dalsze prowadzenie sprawy.

UM Suwałki poinformował, że właścicielowi terenu, na którym składowano odpadu grozi wysoka kara.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Ela

Komentarz #16501 dodany 2019-03-12 11:55:05

W takich przypadkach zastanawiam się dlaczego nie poczekać na kolejny transport i prawdopodobne ujęcie na gorącym uczynku. Nie mówię, że ujmować mieliby strażnicy miejscy czy urzędnicy wiosiu ale wezwana policja. A tak właścicielem okaże się bezdomny lub upadła spółka.


anna

Komentarz #16537 dodany 2019-03-13 15:11:43

jakie firmy na tym terenie wożą ?po kolorach kontenerów można dojść ,czyje są! zagadka dla przedszkolaka.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023