Zaniedbany ogród wodny na poznańskiej Cytadeli w końcu przejdzie remont. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu ogłosił właśnie przetarg na jego rewitalizację.

Ogród wodny znajduje się w Parku Cytadela w Poznaniu, na terenie byłego Fortu Winiary, który wpisany jest do rejestru zabytków miasta.

Obecnie to niemal nieużytek – stan tego miejsca jest opłakany. Z dawnego zbiornika wodnego pozostało jedynie zagłębienie terenu porośnięte trawą, okolone ścieżką wymagającą przybudowy. Zdewastowane jest oświetlenie, brakuje małej architektury, ławek, itd.  Czas nie oszczędził również charakterystycznej rzeźby parkowej Jerzego Sobocińskiego „Mewy” z 1968 r., znajdującej się w pobliżu niecki.

Wszystkie elementy ogrodu wodnego mają być zrewitalizowane. Dodatkowo pojawić ma się m.in. fontanna, nowe oświetlenie oraz infrastruktura niezbędna do funkcjonowania założenia ogrodowego. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy głosowali na niego w poznańskim budżecie obywatelskim z 2017 r. Pomysł uzyskał wówczas 1312 głosów.

Potencjalni wykonawcy robót swoje oferty przetargowe mogą składać do 31 lipca. Zakończenie prac planowane jest na 30 listopada tego roku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj