Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Pakiet Podróżnika również wokół Łodzi

Pakiet Podróżnika również wokół Łodzi
sp
05.02.2018, o godz. 9:30
czas czytania: około 2 minut
0

Województwo Łódzkie – jako pierwsze w kraju - dołączyło do projektu Pakiet Podróżnika, który do tej pory upoważniał do przejazdów pociągami spółek PKP Intercity, PolRegio i PKP SKM Trójmiasto. Od 1 lutego można go kupić również w kasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Pasażerowie korzystający jednocześnie z usług tych czterech przewoźników (jadący np.: z Trójmiasta do Krakowa przez Łódź) mogą teraz nabyć jeden bilet na całą podróż.

Jest on dostępny w kasach przewoźników lub on-line, za pośrednictwem strony www.beta.bilkom.pl. System wybiera najtańsze połączenie biorąc pod uwagę oferty wszystkich przewoźników oferujących swoje usługi w ramach Pakietu Podróżnika. Honorowane są w nim również wszystkie zniżki, nie tylko ustawowe jak ulga szkolna i studencka, ale i promocje oferowane przez przewoźników: m.in. ulgi dla seniorów oraz tańsze bilety relacyjne. W PKP Intercity są to np.: SuperPromo, Promo, Wcześniej Taniej, Duża Rodzina, Bilet Taniomiastowy, Bilet Bliskomiastowy czy Bilet Rodzinny.

Pakiet Przewoźnika ma stanowić kolejny krok w kierunku projektu tzw. Wspólnego Biletu, o którym mówi się od lat, niemal od czasu „rozpadu” PKP na wiele spółek. Dziś pasażerowie korzystający z połączeń ogólnopolskich i regionalnych muszą kupować oddzielne bilety.

– Przez wiele lat dużo mówiono o wspólnym bilecie kolejowym. Nie czyniono żadnych realnych prac w tym kierunku. Dzięki systemowi integrującemu oferty poszczególnych przewoźników, opracowanemu przez PKP Informatyka, powstał Pakiet Podróżnika – mówi Tomasz Miszczuk, prezes zarządu PKP Informatyka. – Na taką funkcjonalność podróżni czekali wiele lat. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie także kolejne samorządowe spółki kolejowe przystąpią do wspólnego biletu.

Jako kolejne do Pakietu Podróżnika mają dołączyć m.in. Koleje Wielkopolskie i Koleje Dolnośląskie.

źródła: lka.lodzkie.pl, rynek-kolejowy.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024