1 / 3

Powoli finalizowane są prace przy rewaloryzacji parku Jarogniewa i Izabeli Drwęskich w Poznaniu. Zakończenie prac ziemnych, zazielenienie wysianej trawy i wytyczenie alejek sprawiło że układ przestrzenny stał się bardziej czytelny- powoli wyłania się nowy kształt parku.

Do zrobienia pozostały prace wykończeniowe przy małej architekturze, zamontowanie ławek i koszy na śmieci oraz części urządzeń zabawowych. Park z powodu trwających prac będzie nadal zamknięty.

Rewaloryzacja Ringu Stübbena zapoczątkowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu na przełomie XX i XXI wieku obejmowała śródmiejskie planty wpisane w zarys XIX wiecznej twierdzy. Rewaloryzowany park J. i I. Drwęskich jest południowym fragmentem łuku zieleni otaczającym Stare Miasto, powstałym w miejscu dawnych fortyfikacji, ciągnący się od Cytadeli na północy do Błoni Wildeckich (obecnie Skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata) na południu.

Zapoczątkowane w kwietniu ubiegłego roku prace budowlane w parku J i I. Drwęskich, mimo niesprzyjających warunkach spowodowanych pandemią koronawirusa były w miarę możliwości kontynuowane. Na skarpie przy ul. Niedziałkowskiego rozebrano stare płyty i zastąpiono je nowymi.

W części wschodniej parku, położonej w rejonie ul. Dolna Wilda – Królowej Jadwigi, renowacji poddany został mur oporowy z piaskowca, który był w złym stanie i wymagał naprawy – uzupełnione zostały ubytki kamienne. Zgodnie z projektem, w miejscu gdzie znajduje się zabytkowa kamienna ława i studnia, powstaje placyk, który ma podkreślić wyjątkowość tego miejsca. Na skarpie w otoczeniu muru oporowego z piaskowca wytyczane są miejsca przeznaczone na nowe rośliny, a w wyznaczonych miejscach sadzone są krzewy.

Na otwarcie musimy jeszcze trochę poczekać. Miejmy nadzieję, że utrudnienia z powodu pandemii koronawirusa nie wpłyną na termin odbioru, który zaplanowano na koniec listopada.

Czytaj więcej

Skomentuj