Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Park Drwęskich w Poznaniu - rewaloryzacja na ukończeniu

Park Drwęskich w Poznaniu - rewaloryzacja na ukończeniu
07.07.2020, o godz. 17:33
czas czytania: około 2 minut
0

Powoli finalizowane są prace przy rewaloryzacji parku Jarogniewa i Izabeli Drwęskich w Poznaniu. Zakończenie prac ziemnych, zazielenienie wysianej trawy i wytyczenie alejek sprawiło że układ przestrzenny stał się bardziej czytelny- powoli wyłania się nowy kształt parku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Do zrobienia pozostały prace wykończeniowe przy małej architekturze, zamontowanie ławek i koszy na śmieci oraz części urządzeń zabawowych. Park z powodu trwających prac będzie nadal zamknięty.

Rewaloryzacja Ringu Stübbena zapoczątkowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu na przełomie XX i XXI wieku obejmowała śródmiejskie planty wpisane w zarys XIX wiecznej twierdzy. Rewaloryzowany park J. i I. Drwęskich jest południowym fragmentem łuku zieleni otaczającym Stare Miasto, powstałym w miejscu dawnych fortyfikacji, ciągnący się od Cytadeli na północy do Błoni Wildeckich (obecnie Skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata) na południu.

Zapoczątkowane w kwietniu ubiegłego roku prace budowlane w parku J i I. Drwęskich, mimo niesprzyjających warunkach spowodowanych pandemią koronawirusa były w miarę możliwości kontynuowane. Na skarpie przy ul. Niedziałkowskiego rozebrano stare płyty i zastąpiono je nowymi.

W części wschodniej parku, położonej w rejonie ul. Dolna Wilda – Królowej Jadwigi, renowacji poddany został mur oporowy z piaskowca, który był w złym stanie i wymagał naprawy – uzupełnione zostały ubytki kamienne. Zgodnie z projektem, w miejscu gdzie znajduje się zabytkowa kamienna ława i studnia, powstaje placyk, który ma podkreślić wyjątkowość tego miejsca. Na skarpie w otoczeniu muru oporowego z piaskowca wytyczane są miejsca przeznaczone na nowe rośliny, a w wyznaczonych miejscach sadzone są krzewy.

Na otwarcie musimy jeszcze trochę poczekać. Miejmy nadzieję, że utrudnienia z powodu pandemii koronawirusa nie wpłyną na termin odbioru, który zaplanowano na koniec listopada.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024