1 / 9

Kolejny szczeciński park przechodzi rewitalizację. Tym razem chodzi o zaniedbany teren na Gumieńcach, u zbiegu ul. Krakowskiej i Poronińskiej. Można już z niego korzystać, jednak to jeszcze nie koniec modernizacji.

Na szczecińskich Gumieńcach trwa rewitalizacja zaniedbanego dotąd parku. Obecnie wytyczane są nowe alejki, które docelowo zostaną utwardzone. Przy nich ustawione będą ławki oraz kosze na śmieci. Dodatkową atrakcją będzie stół do gry w szachy oraz  chińczyka. Park zostanie oświetlony.

Ustawiona jest już w nim siłownia pod chmurką. Można także korzystać z ogrodzonego wybiegu dla psów. Jest to pierwszy tego typu obiekt w tej części miasta. Niebawem dostawione na nim będą urządzenia sprawnościowe dla zwierząt.

Do parku, z przystanku autobusowego, będą prowadziły nowe schody. Znajdą się przy nim także miejsca parkingowe. Na sami koniec obiekt wzbogaci się o nowe nasadzenia. Prace realizowane są w porozumieniu z lokalną radą osiedla. Ich koszt to 785 tys. zł. Finał planowany jest na koniec października.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj