Pilotażowy program dofinansowania wymiany kotłów na paliwo stałe na kotły gazowe został uruchomiony przez PGNiG. Można otrzymać nawet 3 tys. zł.

W ramach ogólnopolskiego programu PGNiG dopłaty do kotła gazowego może uzyskać aż 11 tys. gospodarstw domowych. Dziesięć tysięcy z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1000 zł na zakup kotła gazowego, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie, nawet do 3 tys. zł.

Wnioski w ramach programu będzie można składać osobiście w biurach obsługi klienta PGNiG od 2 maja. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

Jak informuje Krzysztof Tchórzewski, minister energii działania realizowane przez PGNiG wspierają rządowa inicjatywę zmierzającą do walki o poprawę jakości powietrza w Polsce.

– Dajemy szansę polskim rodzinom na wymianę ogrzewania, które jest bardziej przyjazne środowisku i korzystne cenowo – mówi Tchórzewski.

Według szacunków w ok. 3 mln domów jednorodzinnych w Polsce w piecach spalane są śmieci lub paliwa niskiej jakości. Tego typu działanie przyczynia się do powstawania smogu.

Poprawa jakości powietrza w Polsce jest elementem strategii PGNiG. – Jesteśmy przekonani, że powietrze w naszym kraju może być czyste, dlatego podejmujemy szereg konkretnych działań w tym kierunku. Konsekwentnie promujemy gaz ziemny jako paliwo ekologiczne i chcemy, aby jak najwięcej Polaków mogło z niego korzystać – twierdzi Piotr Woźniak, Prezes PGNiG.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj