Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

PKP: przekażemy grunty pod Mieszkanie Plus w małych miastach

PKP: przekażemy grunty pod Mieszkanie Plus w małych miastach
jwo/PAP
19.03.2018, o godz. 8:26
czas czytania: około 1 minuty
1

PKP przygotowuje wykaz swych gruntów w miejscowościach poniżej 20 tys. ludzi, które nadają się na budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Po opracowaniu wykazu PKP przekaże go do Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN), czyli do bazy państwowych działek, które mają zostać przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach tego rządowego programu.

Prezes PKP Krzysztof Mamiński powiedział, że nieruchomości w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców, które należą do kolei i nadają się pod budowę mieszkań jest bardzo dużo, więcej niż w dużych miastach.

Mamiński przypomniał, że PKP przekazały już na potrzeby programu Mieszkanie Plus 238 nieruchomości w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, m.in. w Krakowie, Gdańsku i Szczecinie.

– Do KZN przekazaliśmy już grunty o powierzchni 600 hektarów, o wartości ok. 1 mld zł. Przekazaliśmy je w kilku transzach. KZN powinien do połowy roku zdecydować, którymi działkami jest zainteresowany – mówił prezes.

Kolej zamierza na części swoich gruntów budować biurowce, hotele, a także apartamentowce. – PKP SA jest jednym z większym właścicieli nieruchomości w Polsce, które można w różny sposób zagospodarować – mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. – Jednym z lepszych jest komercjalizacja tych nieruchomości poprzez budowę na nich biurowców, hoteli czy mieszkań.

Te inwestycje mają być długotrwałymi źródłami przychodu dla PKP.

Źródło: Kurier PAP

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


mike

Komentarz #10273 dodany 2018-03-20 11:26:23

Tak bez konsultacji z Episkopatem Kościoła Katolickiego? Myślę, że paru biskupów już z niepokojem śledzi te przekształcenia gruntowe...

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024