Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

PKP uruchomiło kolejną usługę car-sharingu

PKP uruchomiło kolejną usługę car-sharingu
szp
11.09.2020, o godz. 10:47
czas czytania: około 3 minut
0

Uruchomiona pilotażowo usługa car-sharingu jest już dostępna w kolejnych lokalizacjach. Pasażerowie udający się koleją do Trójmiasta mogą zarezerwować i wypożyczyć samochód elektryczny przy trzech dworcach: Gdynia Główna, Gdańsk Główny i Gdańsk Oliwa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Pilotaż nowej usługi w ramach marki PKP Mobility rozpoczął się 17 sierpnia przy dworcu Gdynia, a od teraz samochody można wypożyczyć także tuż obok modernizowanego Dworca Głównego w Gdańsku (między budynkiem dworcem a hotelem) i w Gdańsku Oliwie. Z oferty mogą skorzystać osoby jeżdżące pociągiem, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych, które zasadniczą część drogi wolą przejechać koleją. Co najważniejsze, usługa jest dostępna dla wszystkich, także dla osób niekorzystających z transportu szynowego. Z wynajmu samochodów można skorzystać  po bezpośrednim pobraniu aplikacji Easyshare lub przy zakupie biletu w systemie BILKOM,z dostępnymi wtedy dla pasażerów kolei udogodnieniami.

Aby zarezerwować samochód i odebrać go przed dworcem, należy zakupić bilet na pociąg za pośrednictwem serwisu BILKOM i potwierdzić chęć wypożyczenia pojazdu z minimum dwugodzinnym wyprzedzeniem. Po sfinalizowaniu transakcji pasażer otrzyma link kierujący do aplikacji Easyshare, gdzie, po rejestracji, może zarezerwować auto w interesującym go wariancie. Co istotne, czas przejazdu pociągu jest monitorowany w systemie, dzięki czemu pasażer zyskuje gwarancję odbioru pojazdu po przyjeździe do Trójmiasta także w przypadku wystąpienia ewentualnych opóźnień. Z kolei z myślą o mieszkańcach Gdańska i Gdyni uruchomiono także możliwość rezerwacji samochodów bezpośrednio poprzez aplikację Easyshare.

Wypożyczenia i zwrotu samochodu można dokonać w tej samej lokalizacji – na specjalnie oznaczonych miejscach postojowych przy dworcu. Prosta, intuicyjna i samodzielna rezerwacja pojazdu to niejedyny atut nowej usługi dostępnej w ramach PKP Mobility. Oprócz wygodnego odbioru auta kierowcy mają możliwość darmowego parkowania w płatnych strefach, korzystania z buspasów, a sama podróż, z uwagi na napęd elektryczny, jest przyjazna środowisku. Na początkowym etapie pilotażu do dyspozycji podróżnych są samochody elektryczne marki Nissan Leaf.

Tworząc system car-sharingu, PKP wykorzystały własne kompetencje i zasoby, łącząc je z doświadczeniem partnera zewnętrznego – spółki Easyshare, będącej właścicielem floty pojazdów, systemu rezerwacji i samej aplikacji Easyshare. Zintegrowanie systemu car-sharingu z ofertą kolei realizowane jest przez system BILKOM, platformę sprzedaży biletów stworzoną przez PKP Informatykę, poprzez którą podróżni w jednym miejscu – za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej – mogą kupować bilety na podróże pociągami aż sześciu przewoźników.

Nowa usługa car-sharingu jest dostępna w ramach PKP Mobility, czyli pakietu dodatkowych ofert dla pasażerów kolei, dzięki którym możliwe jest rozszerzenie przejazdu pociągiem o podróż do miejsca docelowego środkami transportu indywidualnego (samochód, rower). Car-sharing to nowość na polskiej kolei, dlatego niezwykle ważne będą opinie użytkowników systemu, którzy po skorzystaniu z usługi będą chcieli podzielić się swoimi wrażeniami, biorąc udział w badaniu satysfakcji prowadzonej poprzez aplikację mobilną.

Efektem pilotażu będą dalsze decyzje biznesowe pozwalające na rozszerzenie usługi na inne dworce kolejowe w Polsce oraz rozbudowę floty pojazdów o samochody hybrydowe.

Szczegółowe informacje dotyczące usługi car-sharingu PKP Mobility dostępne są na stronie internetowej: easyshare.pl/pkpmobility.

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024