Tematem przewodnim  V Poznań Design Festiwal była ?Bioróżnorodność?.  Zwiedzający mogli odwiedzić pięć wystaw, a także uczestniczyć w kilkudziesięciu warsztatach, spotkaniach, pokazach filmowych i innych wydarzeniach festiwalowych.

Tegoroczny Poznań Design Festiwal był okazją do prześledzenia współczesnych trendów w projektowaniu miast w kontekście zrównoważonego rozwoju. Poświęcona temu była wystawa ? ?Nowe scenariusze miast?, na której zobaczyć można było m.in. ?bomby nasienne?, które rzucone na miejski nieużytek lub trawnik, wzbogacają jego skład gatunkowy, a tym samym bioróżnorodność. Innowacje z zakresu produkcji żywności i rolnictwa przybliżała wystawa pt. ?Urban Farming / Miejskie ogrodnictwo?, przygotowana we współpracy z duńską organizacją INDEX: Design to Improve Life. Wśród proponowanych rozwiązań znalazła się między innymi hodowla białek roślinnych o cechach mięsa, a także projekt użyźnienia Sahary.

Rozwinięciem tej tematyki były wykłady i dyskusje. Nowe trendy w zrównoważonym projektowaniu zaprezentowała Johanna Ljunggren ze szwedzkiej firmy Kinnarps. O bioróżnorodnych miastach debatowały: specjalistka w zakresie planowania przestrzennego i krajobrazu dr hab. inż. arch. Elżbieta Raszeja z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, przyrodniczka Marta Kepel z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody ?Salamandra? oraz Filip Kowalik z portalu Miasto2077. Ważną część Poznań Design Festiwal stanowiły warsztaty, podczas których można było ...