W połowie kwietnia br. odbyło się I Forum Wykonawcy ? konferencja dla wykonawców z branży instalacyjnej, zorganizowana przez Fundację Praktyków Biznesu. Forum gościło w czterech miastach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu ? łącznie wzięło w nim udział ponad 300 osób.

Celem Fundacji jest propagowanie praktycznej wiedzy wśród instalatorów, dlatego też pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem: ?Programy OZE szansą na zdobycie nowych klientów?. Program konferencji podzielono na cztery bloki tematyczne:

? sesję ekonomiczną, prowadzoną przez Janusza Starościka, prezesa SPIUG, dotyczącą perspektyw rozwoju OZE i trendów rynkowych w tym sektorze. Uczestnicy uzyskali informacje z samego źródła na temat ustawodawstwa i projektowanych rozwiązań oraz odnośnie energetyki obywatelskiej i jej dalszego rozwoju,

? sesję prawną, podzieloną na dwa bloki. Mecenasi Małgorzata Stępień i Maciej Michalak z Kancelarii Adwokackiej OBLIGO Sieczkowski i Spółka prezentowali zmiany w zakresie praw konsumenta, dotyczące gwarancji, rękojmi i obowiązków, jakie spoczywają na sprzedawcy, w tym wykonawcy. W każdym mieście sesje prawne wzbudzały duże zainteresowanie. Była to okazja do uzyskania bezpłatnej porady prawnej dotyczącej konkretnej sytuacji z klientem. W ramach sesji, w zależności od lokalizacji, Paweł Lachman, dr Adolf Mirowski i Sebastian Kaletka ze stowarzyszenia PORT PC, przedstawiali możliwości uzyskania certyfikatów instalatora OZE. Skupili się przy ty...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?