Uroczysta Gala podsumowująca pięciolecie ogólnopolskiego konkursu GreenEvo ? Akcelerator Zielonych Technologii odbyła się 9 października br. w Warszawie. Podczas ceremonii uhonorowano również laureatów V edycji konkursu.

? Dzięki GreenEvo zmieniamy wizerunek Polski na świecie. Jeszcze niedawno byliśmy postrzegani jako brudny człowiek Europy. W ciągu ostatnich 20 lat osiągnęliśmy wiele w zakresie oczyszczania wód, redukcji emisji dwutlenku węgla czy tlenków azotu oraz na wielu innych polach. GreenEvo udowadnia, że mamy nowoczesne technologie ochrony środowiska, którymi możemy się chwalić na świecie ? powiedział Piotr Otawski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się w trakcie uroczystości. Uczestnicy debaty pt. ?Zielone technologie katalizatorem zmian wizerunkowych Polski i polskich przedsiębiorstw? zgodnie stwierdzili, że GreenEvo to przykład programu skrojonego na miarę potrzeb i że jest on wizytówką naszego kraju.

Oprócz panelu dyskusyjnego podczas Gali odbyło się też uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek laureatom V edycji konkursu Akcelerator Zielonych Technologii. Wyróżnione zostały następujące firmy: PPHU AGATA Jacek Jagiełło (kontrola pylenia), AQUATECH (przydomowa oczyszczalnia ścieków), D.A. GLASS DOROS TEODORA (technologia produkcji szkła antyrefleksyjn...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?