Firma Husqvarna przeprowadziła wiosną bieżącego roku badania opinii Polaków na temat stanu parków miejskich oraz preferencji spędzania w nich czasu. Zapytano m.in. o to, jak często odwiedzamy parki, kto chętniej ? kobiety czy mężczyźni ? spędza czas blisko natury oraz co wyróżnia idealny miejski zieleniec, a co powoduje, że traci on na atrakcyjności.

Przez ostatnie lata przeprowadzono wiele badań na całym świecie, aby lepiej poznać nie tylko stan miejskich ogrodów, ale także preferencje spędzania wolnego czasu i obcowania z naturą wśród społeczności różnych krajów. Poszukiwano odpowiedzi dotyczących potrzeb mieszkańców miast związanych z miejskimi terenami zieleni. Analizowano także możliwą wizję przyszłości parków miejskich i sprawdzano, jak rozwój technologii wpłynie na jeszcze łatwiejsze, cichsze i mniej inwazyjne pielęgnowanie takich ogrodów.

Parki przyszłości

Służył temu opracowany w 2016 r. globalny raport ?Future Urban Parks Raport?, który poddał ponad 500 studentów architektury krajobrazu (z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii) badaniu na temat przyszłości terenów zieleni w dużych miastach. Chciano dowiedzieć się, jakie są najważniejsze trendy rozwoju, jakim zmianom poddana będzie na przestrzeni lat miejska zieleń, jakie nowoczesne technologie staną się standardem, a także czy zmienią się sposoby zarządzania oraz pielęgnacji przyrody w mieście. 

Okazało się, ...