Konfrontacja dotychczasowych dokonań w zakresie ochrony środowiska w Polsce z kierunkami dalszych działań wytyczonych przez Unię Europejską zdominowała tematykę tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. Wydarzenie, trwające 26 i 27 października br. w Poznaniu, zostało zorganizowane przez firmę Abrys.

ENVICON to jeden z największych kongresów w Polsce poświęconych ochronie środowiska. W tym roku przyciągnął on blisko 700 uczestników ? m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, najważniejszych reprezentantów administracji rządowej i samorządowej, delegacji z zagranicznych i polskich izb branżowych, a także szerokie grono przedsiębiorców oraz ekspertów. Wydarzenie stanowiło płaszczyznę do dyskusji na temat kluczowych wyzwań, które stoją głównie przed gospodarką odpadową i wodno-ściekową. A jego celem jest wypracowanie wspólnej strategii, którą Polska i kraje Europy wdrożą w najbliższych latach.

Panel inauguracyjny

? Bierzecie Państwo udział w wyjątkowym wydarzeniu. Kongres to impreza na stałe już wpisana w kalendarz, stanowiąca praktyczną platformę wymiany informacji w zakresie ochrony środowiska ? powiedziała, otwierając ENVICON, Magdalena Dutka, prezes Zarządu firmy Abrys.

Następnie, podczas panelu inaugurującego Kongres, Georges Kremlis, szef oddziału Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska przy Komisji Europejskiej, mówił na temat po...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?