Przedstawiciele polskiego rządu podpisali dwa istotne dokumenty, które przybliżają nasz kraj do wdrożenia nowych cyfrowych usług. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie komunikacji elektronicznej oraz wprowadzenie e-administracji.

Spotkania, podczas których podpisano dokumenty odbyły się w Tallinie ze względu na estońską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Polskę reprezentował na nich Krzysztof Szubert, wiceminister cyfryzacji i Pełnomocnik Rządu ds. Jednolitego Rynku Cyfrowego.

Na pierwszym ze spotkań ministrowie UE i Partnerstwa Wschodniego podsumowali dotychczasowe wspólne działania i wytyczyli cele do zrealizowania do 2020 r. Podpisali także deklarację współpracy co do komunikacji elektronicznej, infrastruktury, zaufania i bezpieczeństwa, e-handlu, umiejętności cyfrowych, innowacji informatycznych oraz e-zdrowia.

Krzysztof Szubert będzie gościem kongresu Envicon Environment, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 16-17 października.

ZAREJESTRUJ SIĘ!

Na drugim spotkaniu  podpisano deklarację w sprawie administracji elektronicznej “Tallin Declaration on eGovernment”. Swój podpis pod dokumentem złożył wiceminister Krzysztof Szubert.

– Administracje publiczne powinny być otwarte, efektywne, powszechne i świadczyć transgraniczne, interoperacyjne, spersonalizowane, przyjazne użytkownikom, kompleksowe, cyfrowe usługi publiczne wszystkim obywatelom i przedsiębiorcom – zadeklarowali przedstawiciele państw, których dotyczy deklaracja.

Z treścią obu dokumentów można zapoznać się na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Krzysztof Szubert będzie uczestniczył w kongresie Envicon Environment

Czytaj więcej

Skomentuj