1 / 11

Tym razem w naszym cyklu przedstawiamy największe atrakcji z Suwałk. Zapraszamy do oglądania zdjęć!

O tym, że w polskich miastach jest wiele pięknych miejsc, nikogo przekonywać nie trzeba. Te najbardziej interesujące i wyjątkowe przedstawiamy w galerii. W każdym odcinku prezentowanego na PortalKomunalny.pl cyklu pokażemy jedno miasto wraz z krótkim opisem miejsc uchwyconych na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia fotografii!

Polska na zdjęciach: Bielsko-Biała [GALERIA]

Znajdujący się w Suwałkach Kościół pw. Świętego Aleksandra, papieża i męczennika to religijna wizytówka i najpiękniejszy zabytek Suwałk. Został zaprojektowany przez cenionego architekta Chrystiana Piotra Aignera w stylu klasycystyczny. Kościół zbudowano w latach 1820 – 1826.

Plac Marii Konopnickiej jest położony w centrum Suwałk, u zbiegu ulic Konopnickiej, Noniewicza, Sejneńskiej oraz Krótkiej. W przeszłości plac Marii Konopnickiej był placem targowym nazywanym Nowym Rynkiem lub Bazarnym, w całości wyłożonym brukiem, a w części zabudowany drewnianymi stoiskami. Było to jedno z najważniejszych miejsc handlowych w Suwałkach.

W latach 2012 – 2014 dokonano rewitalizacji placu Marii Konopnickiej realizując projekt pt. “Poprawa atrakcyjności turystycznej Suwałk poprzez przebudowę Placu Marii Konopnickiej, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 9,6 mln zł. Obecnie Plac im. Marii Konopnickiej pełni funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe.

Kolejna atrakcja dla mieszkańców Suwałk to Aquapark, który znajduje się w nowym centrum wypoczynkowo-rozrywkowym w Suwałkach. Jego skład uzupełnia zlokalizowany w sąsiedztwie Suwalski Ośrodek Kultury oraz hotel. Jest to jeden z najnowocześniejszych wodnych kompleksów rekreacyjno-sportowych w północno-wschodniej Polsce. Suwalski aquapark działa od grudnia 2010 r. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 47,2 mln zł.

Polska na zdjęciach: Piekary Śląskie [GALERIA]

Chętnie odwiedzany jest też Miejski Stadion Piłkarski w Suwałkach. Został on oddany do użytku w listopadzie 2011 r. Położony jest w zespole kompleksu sportowo-rekreacyjnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Arkadia.

Na zdjęciach został przedstawiony też ratusz i dawny odwach. Obecny ratusz został wybudowany w latach 1842-1844 tj. w okresie szybkiego rozwoju gospodarczego Suwałk. Do budynku ratusza dołączono odwach – siedzibę warty garnizonowej, wybudowany w 1834 r. Budynek do dziś charakteryzuje się typowym klasycystycznym stylem, komponując się z zabudową ulicy Kościuszki i Mickiewicza. Ratusz jest siedzibą władz samorządowych Miasta Suwałki oraz Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Czytaj więcej

Skomentuj