Reklama

envicon 2023 ad1a

Polskie wodociągi współpracują z USA

Polskie wodociągi współpracują z USA
mat
10.06.2019, o godz. 11:18
czas czytania: około 1 minuty
0

PWiK w Rybniku oraz Główny Instytut Górnictwa podpisały umowę o współpracy z Nevada Water Innovation Institute z Uniwersytetu Reno. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie najnowocześniejszych technologii wod-kan oraz komercjalizacja badań naukowych dotyczących m.in. gospodarki obiegu zamkniętego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Głównym założeniem międzynarodowej współpracy jest wdrażanie innowacyjnych działań, służących ochronie i zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów wodnych oraz wymiana doświadczeń w zakresie stosowania najnowocześniejszych technologii w gospodarce wodno-ściekowej. Projekt został dofinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (program TOP100 Innowatorzy Gospodarki).

Jednym z kluczowych rezultatów podpisanej umowy jest powołanie Międzynarodowego Centrum Doskonałości w Obszarze Wody (The International Water Center of Excellence). Ma ono umożliwić realizację i komercjalizację badań naukowych oraz działań mających fundamentalne znaczenie dla rozwiązywania problemów związanych z ochroną, eksploatacją infrastruktury wod-kan oraz wyzwaniami, jakie stawia przed biznesem i nauką gospodarka obiegu zamkniętego (circular economy).

Uniwersytet Reno w Nevadzie to jedna z najbardziej prestiżowych i aktywnych placówek badawczych w Stanach Zjednoczonych, o prawie 150-letniej historii. Poprzez swoje zaangażowanie w wysoko rozwinięte badania naukowe, również za pośrednictwem wspomnianego Nevada Water Innovation Institute, skutecznie działa na rzecz poprawy warunków życia nie tylko w stanie Nevada, ale też w innych regionach zagrożonych niedoborami zasobów wodnych i skutkami zmian klimatu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023