Ponad 1,6 mln zł – tyle kosztować ma przebudowa parku miejskiego w Otmęcie w gminie Krapkowice. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków UE oraz z budżetu państwa.

Ruszyła długo wyczekiwana przebudowa parku miejskiego w Otmęcie. To część zadania realizowanego przez gminę Krapkowice. Na ten cel pozyskano dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa (414 037,56 zł) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 -2020.

Przebudowa parku odbywa się w formule “zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wykonawca – firma Venus z Łowkowic – najpierw wykonał dokumentację projektową przebudowy parku wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na przebudowę, a w następnej kolejności przebuduje park miejski.

W ramach przebudowy powstaną m.in.: plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do koszykówki, tory do gry w boule, stoły do gry w szachy oraz pętla do jazdy na łyżworolkach czy biegania. Będą także nowe nasadzenia. Teren zostanie oświetlony.

Planuje się, że inwestycja przyczyni się do poprawy jakości życia oraz integracji międzypokoleniowej, a dzięki przebudowie parku mieszkańcy i turyści zyskają atrakcyjną przestrzeń, w której będą mogli aktywnie spędzić wolny czas. Prace maja zakończyć sic do końca września tego roku.

Czytaj więcej

Skomentuj