Cyberataki na przedsiębiorstwa, infrastrukturę i sieć wodociągową najprawdopodobniej będą zdarzały się coraz częściej. Tylko w ostatnich latach na świecie doszło do co najmniej dwóch bardzo spektakularnych, które naraziły na szwank zdrowie odbiorców wody, a przedsiębiorstwa na straty finansowe. Polskie przedsiębiorstwa wod-kan także odnotowywały pewne incydenty.
Przystępując do Unii Europejskiej, Polska otrzymała ogromne wsparcie finansowe na realizację różnego typu projektów mających na celu podniesienie jakości życia mieszkańców. Największą popularnością cieszyły się projekty infrastrukturalne, które w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich dominowały w trzech głównych sektorach: gospodarka wodno-ściekowa, drogi i szkoły.
Dostęp do kanalizacji oraz bezpiecznej i taniej, a w niektórych przypadkach darmowej, wody pitnej pozostaje niezbywalnym prawem człowieka. Trudno co prawda zarzucać unijnym krajom jego nierespektowanie, a mimo to właśnie w obrębie struktur europejskich opracowywane są zmiany prawa.
Do roku 2050 około 65% populacji będzie żyło na obszarach z deficytem wody. To nowe wyzwanie wymusza rozwój technologii uzdatniania wody, systemów monitoringu oraz strategii zarządzania systemami zaopatrzenia w wodę. Część z nich nie musi wiązać się z ogromnymi nakładami inwestycyjnymi.
Wiele roślin zielnych, krzewów, drzew i grzybów ma zastosowanie we współczesnej medycynie i kosmetologii i stało się nieodłącznym składnikiem tak propagowanego w ostatnich latach zdrowego trybu życia. Zbierajmy więc te naturalne medykamenty i korzystajmy z dobrodziejstw lasu w sposób mądry i przemyślany, który nie będzie zagrażał ani środowisku leśnemu, ani nam samym.