Szacuje się, że do 2030 r. średni udział pomp ciepła we wszystkich budynkach wyniesie od 10 do ponad 20%. Główne czynniki, które wpływają na wzrost popularności pomp ciepła w polskich domach, to znacząco niższe koszty ogrzewania, proste i wygodne użytkowanie, a także bezemisyjność i ekologiczność.
Zielona przestrzeń publiczna jest syntezą krajobrazu naturalnego z urbanistycznym. Stosując analogię, można by powiedzieć, że przyczynia się do zwiększania odporności na zmiany klimatyczne. Krajobraz natomiast rozumiany jest jako otoczenie, odbierane przez nasz organizm, zmysły, w tym i odczucie estetyki.
Odnawialne źródła energii to przede wszystkim technologie związane z pozyskiwaniem energii z promieniowania słonecznego oraz siły wiatru. Czy istnieją podstawy, aby bagatelizować znaczenie biogazu jako OZE? Bez wątpienia technologie te posiadają liczne wady, ale też zalety. Co więc wpływa na tak silne spłycanie rozmów o biogazowych rozwiązaniach?
Przy okazji zapowiadanej od dawna kolejnej nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Ministerstwo Klimatu i Środowiska planuje dalsze zmiany w ustawie o odpadach, m.in. zaostrzające kary administracyjne.
Szanse na szybkie wdrożenie w naszym kraju modelu gospodarki o obiegu zamkniętym są niewielkie, a wolne tempo prac koncepcyjnych i legislacyjnych nie daje nadziei na ich rychłe zakończenie - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie dysponuje rzetelnymi danymi o odpadach z tworzyw sztucznych. Unijne cele recyklingu plastiku mogą być trudne do osiągnięcia.