W nocy 29 października na składowisku odpadów w Chróściku pod Gorzowem Wielkopolskim wybuchł pożar. Sytuacja została szybko opanowana przez straż pożarną.

Pożar wybuchł we wtorek tuż przed północą na terenie składowiska odpadów w podgorzowskim Chróściku. Przyczyną alarmu był wydobywający się dym z miejsca, gdzie składowane były odpady.

Szybka reakcja pracowników i grupy szybkiego reagowania pozwoliła na sprawne rozpoczęcie akcji gaśniczej i zminimalizowanie skutków pożaru. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej, w tym 5 OSP z okolicznych gmin – poinformowali przedstawiciele zakładu.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Działaniami profilaktycznie objęto obszar 30 m² powierzchni, samo miejsce stanowiące zarzewie ognia obejmowało ok. 10 m². Sytuację udało się błyskawicznie opanować bez strat materialnych.

Sytuacja wróciła do normy, zakład rozpoczął pracę bez zakłóceń. – Poprawa bezpieczeństwa na największym gorzowskim składowisku odpadów jest ciągłym wyzwaniem – tłumaczą zarządzający zakładem. Dodają, że w celu wzmocnienia ochrony przeciwpożarowej regularnie odbywają się szkolenia pracowników. Zamontowano też syreny i megafony alarmowe, czujniki termiczne oraz zakupiono dwa tzw. działka wodne.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj