Jan Skalski, prezes MZGOK Konin i Jarosława Derdzińskiego, prezes PGKiM Konin zostali odwołani przez rady nadzorcze.

W poniedziałek, 24 czerwca rada nadzorcza Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie odwołała Jana Skalskiego ze stanowiska prezesa zarządu. Jednocześnie powołała na to miejsce Henryka Drzewieckiego.

W przypadku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rada nadzorcza odwołała z funkcji prezesa Jarosława Derdzińskiego. Jego obowiązki przejmie Michał Zawadzki. Nowi prezesi zaczną pełnić funkcję od 1 lipca.

– Dokonując zmian, kierujemy się interesem miasta oraz wykonujemy uprawnienia, jakie przysługują właścicielowi, czyli prezydentowi miasta – mówi Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

– Nowym prezesom zaproponowaliśmy kontrakty na zmienionych warunkach, które są znacznie korzystniejsze zarówno dla spółek, jak i dla miasta. Nowi prezesi to menadżerowie o wieloletnim doświadczeniu w zarządzaniu firmami różnych gałęzi gospodarki – wyjaśnia prezydent.

Miasto obniżyło wartość kontraktów prezesów miejskich spółek, zniknęła też klauzula o półrocznym zakazie konkurencji, która – w przypadku ewentualnego rozwiązania kontraktów – rodziłaby dodatkowe, zdaniem prezydenta, nieuzasadnione koszty dla miasta.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj