Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Przedłużono konsultacje dla trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej w Krakowie

Przedłużono konsultacje dla trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej w Krakowie
R.G.
21.11.2022, o godz. 13:13
czas czytania: około 2 minut
0

Do 2 grudnia br. przedłużono termin zakończenia konsultacji społecznych dotyczących realizacji zadania pn. „Budowa Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej (węzeł „Ofiar Katynia” – węzeł „Ruczaj”)” w Krakowie. Konsultacje prowadzi Spółka Trasa Łagiewnicka.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– To jedne z największych konsultacji społecznych w Krakowie, zarówno pod względem intensywności zastosowanych form konsultacyjnych, jak i skali zainteresowania tematem – mówi Mariusz Piątkowski, prezes spółki Trasa Łagiewnicka.

Przedłużony termin zbierania opinii

Pierwotnie, konsultacje w powyższej sprawie miały się zakończyć 18 listopada br. Jednak z uwagi na istotę i znaczenie zagadnienia, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o wydłużeniu ich o dodatkowe spotkanie z projektantami. Przedłużono też okres, w którym mieszkańcy mogą składać swoje wnioski. Ostatecznie, konsultacje zakończą się 2 grudnia br.

Do tego czasu mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi za pomocą formularzy konsultacyjnych dostępnych na stronie www.3obwodnica.krakow.pl.

A na 21 i 23 listopada br. (w godz. 9.00-16.00), wyznaczono eksperckie dyżury telefoniczne.

Głosy mieszkańców ujęte w raporcie

– Wszystkie wpływające do nas wnioski są analizowane i zostaną ujęte w raporcie z konsultacji społecznych, który będzie podstawą do wykonania wariantu wynikowego – wyjaśnia Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka SA.

Również ten wariant raportu będzie prezentowany mieszkańcom. Dodajmy, że już na obecnym etapie prac nad raportem, wiadomo że zostaną w nim uwzględnione oczekiwania mieszkańców dotyczące ochrony miejscowego lasu łęgowego, minimalizacji oddziaływania ruchu samochodowego oraz tramwajowego na zabudowę sąsiadującą z przyszłą inwestycją, a także na pobliskie ogródki działkowe (przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego).

Możliwość połączenia trasy z linią premetra

Ponadto, spółka Trasa Łagiewnicka SA podjęła rozmowy z Zarządem Inwestycji Miejskich o poprowadzeniu linii premetra w ciągu Trasy Zwierzynieckiej, w sposób który umożliwiłby włączenie do niej linii tramwajowej prowadzonej pod wzgórzem św. Bronisławy do sieci premetra.

W związku z powyższym, wykonawca opracowania wystąpił  do spółki Trasa Łagiewnicka z prośbą o zmianę terminu prezentacji rozwiązania. Przy czym, w pierwszej kolejności spółka odniesie się do wyników konsultacji społecznych.

– Po opracowaniu przez biuro projektów wariantu wynikowego zostanie on zaprezentowany mieszkańcom Krakowa, tak by mogli się z nim zapoznać i wnieść ewentualne uwagi – mówi Krzysztof Migdał.

Po wariancie wynikowym decyzja środowiskowa

I dopiero po skorygowaniu wariantu wynikowego o zebrane od mieszkańców uwagi powstanie wariant ostateczny, który stanowić będzie podstawę do wystąpienia o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. A w późniejszym okresie będzie też podstawą do opracowania dokumentacji projektowej i realizacji inwestycji.
Ostatnie z zaplanowanych spotkań informacyjnych ws. proponowanych przebiegów tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej odbędzie się we wtorek, 22 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 przy ul. Strąkowej 3a (godz. 17.30).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024