Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Rewitalizują park Kurdwanów w Krakowie

Rewitalizują park Kurdwanów w Krakowie
R.G.
30.11.2022, o godz. 14:47
czas czytania: około 1 minuty
0

W ramach robót prowadzonych na terenie parku Kurdwanów w Krakowie (wzdłuż ul. Halszki), zmodernizowane zostały boiska do koszykówki oraz siatkówki. Utworzono tam również ogród społeczny i psi wybieg. Ważnym elementem tej inwestycji są nasadzenia zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Obecnie w parku Kurdwanów trwają prace związane z drugim etapem rewitalizacji wschodniej części tego obszaru. Obejmują one boiska do gry w piłkę, teren wzdłuż ul. Bujaka i otoczenie tzw. smoczego skweru.

Wykonano już podbudowy pod nawierzchnie, instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Pojawiły się również fundamenty pod elementy małej architektury.

Nasadzenia drzew i krzewów

Obecnie prowadzone są tam też nasadzenia zieleni: drzew, krzewów. Montowane są także elementy małej architektury na placu zabaw oraz nawierzchnie.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie mają jeszcze zainstalować tam toaletę wraz z przyłączami. W planie jest także montaż ławek, stołów piknikowych, koszy, wykonanie nawierzchni alejek i dokończenie wszystkich nasadzeń.

W efekcie, duża powierzchniowo przestrzeń parku łączyć będzie funkcjonalności: strefy do zabawy i ćwiczeń z miejscem do odpoczynku.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024