W ramach robót prowadzonych na terenie parku Kurdwanów w Krakowie (wzdłuż ul. Halszki), zmodernizowane zostały boiska do koszykówki oraz siatkówki. Utworzono tam również ogród społeczny i psi wybieg. Ważnym elementem tej inwestycji są nasadzenia zieleni.

Obecnie w parku Kurdwanów trwają prace związane z drugim etapem rewitalizacji wschodniej części tego obszaru. Obejmują one boiska do gry w piłkę, teren wzdłuż ul. Bujaka i otoczenie tzw. smoczego skweru.

Wykonano już podbudowy pod nawierzchnie, instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Pojawiły się również fundamenty pod elementy małej architektury.

Nasadzenia drzew i krzewów

Obecnie prowadzone są tam też nasadzenia zieleni: drzew, krzewów. Montowane są także elementy małej architektury na placu zabaw oraz nawierzchnie.

Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie mają jeszcze zainstalować tam toaletę wraz z przyłączami. W planie jest także montaż ławek, stołów piknikowych, koszy, wykonanie nawierzchni alejek i dokończenie wszystkich nasadzeń.

W efekcie, duża powierzchniowo przestrzeń parku łączyć będzie funkcjonalności: strefy do zabawy i ćwiczeń z miejscem do odpoczynku.

Czytaj więcej

Skomentuj