Na szczecińskim Prawobrzeżu rozpoczyna się budowa nowego parku miejskiego. Powstanie on w Podjuchach. Został już przekazany plac budowy, a inwestycja potrwa 22 tygodnie.

Nowy szczeciński park powstanie w rejonie ul. Karpiej, Niklowej, Granitowej i Marmurowej. Otrzyma nazwę Park Wolności. Inwestycja, która potrwa przez 22 tygodnie, kosztować będzie 3,35 mln zł.

W pierwszym tegorocznym etapie (luty) uporządkowano teren. Teraz wybudowane zostaną alejki i chodniki. Ustawione będą elementy małej architektury: ławki parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery, poidełko, tablice informacyjne.

W centralnej części parku pojawi się fontanna o średnicy 5,5 m, z kamiennym obmurowaniem. Powstanie plac zabaw dla dzieci do 6. roku życia. Znajdzie się na nim również huśtawka dla osób niepełnosprawnych. Dla osób aktywnych powstanie bieżnia o długości 200 m, a dla właścicieli psów – wybieg z urządzeniami agility.

W całym parku posadzone zostaną drzewa i krzewy o cennych walorach dendrologicznych, założone zostaną trawniki. Łącznie nasadzonych zostanie 129 drzew, w tym 34 iglaste i 95 liściastych. Będzie też 36 krzewów iglastych i 584 liściastych. Wybudowane zostanie oświetlenie parkowe.

Teren Parku Wolności to także miejsce realizacji zwycięskiego projektu  szczecińskiego budżetu obywatelskiego 2018 „Freedom Szczecin – najlepszy plac zabaw w mieście”. W jego ramach na bezpiecznej nawierzchni wybudowany zostanie linowy plac zabaw w kształcie statku. Podpisana została także umowa z wykonawcą na zaprojektowanie infrastruktury towarzyszącej – miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz  chodników.

Czytaj więcej

Skomentuj