Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Ruszyła budowa Parku Rataje w Poznaniu

Ruszyła budowa Parku Rataje w Poznaniu
jw
03.02.2017, o godz. 14:50
czas czytania: około 2 minut
0

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły porządkowanie terenu pod realizację Parku Rataje. Nowy teren zieleni ma zostać oddany do użytku mieszkańców latem w 2018 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Pierwsze prace budowlane potrwają do końca lutego. Przeprowadzi je Zakład Lasów Poznańskich. Na tym etapie wykonawca przede wszystkim zajmie się wycinką drzew i krzewów będących w złym stanie lub chorych, a także tych, które rosną na terenie planowanych ścieżek rowerowych.

Prace w terenie poprzedziło badanie drzew i starania o zgodę na ich wycinkę w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Na wycięcie 88 sztuk drzew wydział wydał już zgodę, wykonawca czeka teraz na decyzję służb urzędu marszałkowskiego co do losu dalszych 55 drzew. Wycinka ma zakończyć się do marca tego roku. W zamian za wycięte drzewa na terenie parku zostaną zasadzone nowe drzewa i krzewy.

Po uporządkowaniu terenu będzie można rozpocząć roboty ziemne wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, a później nasadzeniami zieleni. Na koniec w parku pojawią się elementy małej architektury. Całość ma być gotowa w sierpniu 2018 r.

Celem inwestycji jest utworzenie parku w dzielnicy mieszkaniowej: uporządkowanie terenu zieleni, wykonanie nowych nasadzeń zieleni wysokiej (drzewa liściaste i iglaste), średniowysokiej (krzewy) i niskiej: rabaty kwiatowe, łąki kwietne, ogrody tematyczne, trawniki, budowa nowych dróg pieszych i rowerowych, budowa placu zabaw i terenowego toru rowerowego, budowa skansenu Kolei Średzkiej, budowa Placu Centralnego z fontanną, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery), oświetlenie, dostosowanie elementów parku do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024