Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Rybnik będzie miał nowy park

Rybnik będzie miał nowy park
jw
11.04.2022, o godz. 9:19
czas czytania: około 2 minut
0

Okolice biegnącej przez dzielnicę Zamysłów Drogi Śródmiejskiej i sąsiadującego z nią malowniczego wiaduktu zwanego „Cztery Mosty” w Rybniku, staną się wkrótce nowym miejskim parkiem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Dziś miejsce to cieszy się sporym powodzeniem zwłaszcza wśród rowerzystów – głównie ze względu na biegnący tędy fragment Bulwarów nad Nacyną. Jednak nie brak tutaj również spacerowiczów z okolicznych osiedli i domów jednorodzinnych, spędzających czas na karmieniu kaczek czy nutrii, rezydujących nad rzeką Nacyną.

Teren rekreacyjny

Już wkrótce rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej zamieni to miejsce w pełnoprawny teren rekreacyjny. Powstanie on na częściowo zadrzewionym terenie między ul. Młyńską a rzeką Nacyną, w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej.
– Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze – oczyszczanie terenu oraz prace planistyczno-projektowe – mówi Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. –

Na obrzeżu nowego parku, wzdłuż rzeki zaprojektowana już została kontynuacja ścieżki rowerowej, która połączy ten teren ze Śródmieściem oraz będzie stanowiła przedłużenie bulwarów rzeki Nacyny – dodaje.

Nowe nasadzenia zieleni

W powstającym parku wyznaczone zostaną nowe ciągi komunikacyjne, będą elementy małej architektury oraz nowe nasadzenia. Będzie również niewielki parking.

– Na pewno chcemy pozostawić część tego terenu w stanie możliwie nienaruszonym z zielenią, która już jest w tym miejscu – przekonuje Joanna Kotynia-Gnot. – Niestety w ostatnim czasie borykamy się z ujawnioną na tym obszarze nielegalną wycinką dużych olszy. Sprawa została już zgłoszona na policję oraz do Straży Miejskiej. Wycięto 6 dorodnych drzew, których wycinki nie planowaliśmy, dlatego robimy wszystko by ukrócić ten proceder, mając nadzieję, że odpowiedzialni za to zostaną ukarani –zapewnia dyrektorka ZZM.

Docelowo teren powinien stać się miłą i przyjazną, zieloną przestrzenią, służącą mieszkańcom.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023