1 / 20

Rybnik systematycznie inwestuje w miejsca przyjazne zwierzętom. Wybudowano już cztery wybiegi dla psów. Trzy z nich mają swoje nazwy. Właśnie ogłoszono konkurs na nazwę czwartego.

Górka dla Burka, Psi Szpilplac i Psistanek Obwiednia – to nazwy trzech z czterech rybnickich wybiegów dla psów. Na nazwę dla ostatniego, otwartego niedawno w dzielnicy Chwałowice, właśnie ogłoszony został konkurs.

Rybnik znany jest z pięknie zagospodarowanej zieleni i dbałości o tereny rekreacyjne. Od dłuższego czasu z równie dużą troską magistrat opiekuje się miejską fauną. Inspiracją dla podejmowanych przedsięwzięć jest osoba Juliusza Rogera, XIX-wiecznego lekarza i inicjatora budowy w Rybniku szpitala nazwanego potem jego imieniem, społecznika, etnografa i entomologa, który odkrył i opisał ponad 400 gatunków chrząszczy z terenu Śląska.

– Już od ubiegłego roku, w myśl hasła “Dbamy o wszystkich”, w wielu punktach miasta sukcesywnie ustawiane są poidełka dla psów, budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

– Urząd miasta wydaje też bony na karmę dla osób, które zajmują się dokarmianiem kotów wolnożyjących. Aby otrzymać taki bon należy skontaktować się z wydziałem gospodarki komunalnej.

W rybnickim urzędzie miasta zwierzęta również są mile widziane. Choć wielu mieszkańców ma wątpliwości czy załatwiając sprawy w rybnickim magistracie powinni zostawiać swojego czworonożnego pupila na zewnątrz, włodarze miasta uspokajają: nie ma takiej konieczności.  Właściciel psa może bez problemu wprowadzić go do urzędu, zachowując oczywiście podstawowe zasady, związane z przebywaniem zwierząt w miejscach publicznych.

Czytaj więcej

Skomentuj